Volejbaloví fanoušci regionu sice už přišli o ligové bitvy sestoupivšího Vyškova proti Bučovicím a Holubicím, změny ovšem přinesly snad ještě atraktivnější derby. Městské, kdy své rivaly i velké kamarády hostí parta z Dědic. V sobotu od desíti ráno se čeká výjimečný sportovní svátek. „Bude to určitě vyrovnanější než dřív, Dědice se za tu dobu zlepšily, my na tom ještě nejsme po pádu do přeboru ideálně. Čeká nás zajímavý den," potvrdil výjimečnost dvojzápasu vyškovský kouč Čestmír Luska.

Nadějný úvod

Sezonu rozjely oba týmy podobně. Větší spokojenost s průběžným čtvrtým místem ovšem panuje v Dědicích, které z tuctu pokusů vyhrály osmkrát. „Trochu nám do toho zasáhly absence, třeba minulý týden jsem měl potíže já, Vymazal a jeli jsme bez libera. Ale už se to spravilo a jsme v plné síle. Celkově se to vyvíjí tak, jak jsme doufali, snad to bude pokračovat ve stejném duchu. Jsme tam, kde jsme chtěli být," konstatoval hráč a šéf družstva Zoltán Murányi.

O příčku a jedno vítězství lepší Vyškovští nad výsledky nespílají, ale přeci s přívlastkem „exligoví" si představují pozici na úplné špici tabulky. „Dvakrát jsme dostali co proto, to nebylo dobré, jinak jsme to sehráli podle očekávání. Na postup to moc nevidíme, ale nechceme prohrávat. Musím říct, že jsou tu kvalitní soupeři, podle mě by se tak skoro půlka přeboru ve druhé lize v klidu zachránila," vyhlásil vedoucí vyškovské skvadry, rozehrávač Tomáš Luska.

Jeho otec a trenér v jedné osobě se momentálně věnuje rekonvalescenci v lázních, ale úvod vyškovské sezony vidí obdobně. „Není to špatné, jen máme problémy s druhým zápasem. To je dlouhodobé, odvety máme prostě slabší a to nás sráží, musíme s tím něco udělat už proti Dědicím," řekl.

Vzájemný souboj bude hodně pikantní. Ostré koření mu dodává i letošní experiment společných tréninků v hale Za Parkem. „Názory na to můžou být různé, ale bylo to úsporné řešení. V Dědicích jsme neměli možnost být ve čtvrtek a v pátek těsně před zápasem to není ideální. Kluků z Vyškova taky nechodí na tréninky moc, takže jsme to zkusili. Uvidíme, jestli to k něčemu bude," vysvětlil Murányi.

Společný nácvik pod vysokou sítí minimálně zaručí ještě zajímavější dnešní vzájemný souboj. Dědičtí si před ním věří více než kdykoli v minulosti. „Dobře, soupeř je mírným favoritem, nicméně výhodou naší domácí sokolovny a týmovým nasazením můžeme aspoň jedno vítězství urvat. Postavení v tabulce tomu napovídá, nemuselo by to být tak suverénní, na výhru máme," uvedl.

Vyškovští jsou ale proti. „Před lety by nás nenapadlo proti Dědicím uvažovat nijak jinak než vítězně. A i když se situace změnila, ani teď nás to nesmí napadnout," zdůraznil mladší z Lusků. Jedním dechem ale s humorem uznal, že výhoda haly může být zásadní. „Ta je špatná, vypadá to tak na estonské podání z roku 1625, tma jako ve stodole, blikající zářivky, no prostě tamní klasika, navíc studená voda ve sprše. Nezaslouží si slitování," zavtipkoval.

Krajský přebor I. třídy mužů

13., 14. kolo:

Sokol Dědice–Volejbal Vyškov

Sokolovna v Dědicích

Sobota, 10.00 a 13.00 hodin

Postavení v tabulce:

3. Vyškov 12 9 3 29:14 25

4. Dědice 12 8 4 25:19 23