Slunečný sobotní den patřil volejbalistům Vyškovska. Ve stejný čas probíhala tři utkání krajské soutěže: kromě haly Za Parkem také v Dědicích a v Bučovicích.

Tým Volejbalu Vyškov hostil mužstvo brněnského Komárova a málokdo tušil, jak utkání dopadne. Páté a šesté kolo krajského volejbalového přeboru ale přálo domácím i v tomto případě.

Komárov šel do nového utkání posilněný předchozími výhrami nad Tišnovem. To stejné se dá ovšem říci o Vyškovu, který před sobotním střetem vyšel jako vítěz ze zápasu se Šlapanicemi. Na počátku duelu to vypadalo, že kádr Vyškova převálcuje soupeře bez mrknutí oka. „Razantně jsme podávali a bodové šance zakončoval Radek Lukáš a Martin Kříž,“ informoval o průběhu prvního setu jeden z hráčů a zároveň vedoucí týmu Tomáš Luska.

Další dějství se však odehrávala v režii Komárova a ten dokázal vývoj utkání dvěma vyhranými sety otočit. „Na obou stranách probíhaly tvrdé souboje o každý míč a hostům se v té době dařilo,“ poznamenal Luska. Domácí se však nenechali nahlodat těsně prohranými koncovkami a vedením soka. Nakonec vyhráli v pěti setech.

Vstup do druhého střetnutí se domácím opět vydařil stejně dobře jako dopoledne. Na servisu zářili a značně tak posilovali náladu družstva Jan Bednář a Martin Fencl. Zbytek týmu podpořený účinným podáním exceloval na síti i v obraně. Body naskakovaly vyškovským volejbalistům v několikabodových sériích.

Odpolední zápas se tomu předchozímu hodně podobal. Domácím vyšel úvod, když dokázali získat poměrně jasně první dva sety. Pak se znovu ozvali hosté, jež převzali iniciativu a začali mít navrch. Třetí sada, která připadla Komárovu, ale vyvolala u domácích značnou odezvu a přítrž brněnskému rozjezdu udělaly vyškovské bloky. Příkladem je nepřerušená série deseti bodů domácích. Vyškov utkání znovu otočil a připsal si další vítězství v sezoně v poměru 3:1. „Soupeř hrál dobře, ale nedovedl po celý zápas udržet laťku, kterou nasadil. Předváděl velké výkyvy ve hře,“ zhodnotil protihráče Luska.

Podobný průběh mělo i utkání v Dědicích. Zápas hraný ve stejném čase skončil totožným výsledkem. TJ Sokol Dědice hostil celek šlapanického Sokola a slavil dvojnásobné vítězství.

Příliš úspěšní v sobotu nebyli volejbalisté TJ Sokola Bučovic B. Na domácí půdě přivítali soupeře z VK MS Brno, který momentálně zabírá páté místo v tabulce. Bučovičtí nejdříve podlehli hostům ve třech setech a reputaci si napravili až ve druhém utkání, kdy pro změnu o jediný set zvítězili.

Po proběhnuvších kolech krajského přeboru jsou momentálně na druhém místě tabulky Dědice s deseti body za vedoucím Znojmem. Volejbal Vyškov nyní okupuje šestou příčku a TJ Sokol Bučovice B je devátým, předposledním týmem krajského přeboru.