Dva zápasy, deset setů, bez mála pět hodin čistého času nelítostné bitvy o každý míč pod vysokou sítí. To je porce, kterou musely strávit mladé vyškovské volejbalistky. Ty se včera loučily dvojzápasem nejen s letošním kalendářním rokem, ale také se základní skupinou G.

Tým talentovaných kadetek, benjamínek soutěže, se pokoušel udržet cenné druhé místo, zajišťující nejlepší možnou pozici pro jarní boje o udržení. Jen první příčka, kterou má v kapse Zlín, znamená vstupenku do postupové skupiny, ostatním se započtou vzájemné výsledky a ještě nastoupí proti jinému kvintetu startujících. Úkol domácích tak zněl jasně: dvakrát udolat předposlední zálohu klubu KP Brno.

Vyškovské zástupkyně ale včera před polednem tou správnou nohou nevykročily. Ačkoli druhý set si připsaly na své konto, v úvodním a třetím absolutně propadly, když je prohrály o jedenáct, respektive dvanáct bodů. „Když rychle prohráváte o sedm bodů, jako my teď, pak holky začnou být nervózní, kazí čím dál víc a dotáhnout náskok je nemožné,“ zdůvodnil trenér Vyškova Josef Řezníček.

Ale konec kárání, je třeba i chválit. Za stavu 1:2 na sety by si asi na domácí nikdo nevsadil, ale samotné hráčky dokázaly, že nejsou v první lize nadarmo. Otřepaly se, dokázaly srovnat a v následném tiebreaku nedaly Brňankám šanci. Zkrácenou sadu vyhrály o sedm bodů a poraženým nezbývalo, než uznat kvalitu vyškovského výkonu. „Po vítězném třetím setu došlo ke zbytečnému vnitřnímu uspokojení a pikáme za to. Věděly jsme, že to tady nebudeme mít lehké, smekám před Vyškovem,“ litovala hostující trenérka Marie Kašubová.

Přítomní diváci si volejbal naplno užili i v odpolední odvetě. Třetí set sice vyzněl jednoznačně pro hostující partu, jinak se ovšem obě strany přetahovaly do posledních chvil. Utkání nezadržitelně směřovalo opět k pátému setu, jež tentokrát lépe zvládlo KP Brno. Čtyři body rozhodly o tom, že domácí museli slevit ze svého cíle a spokojit se jen s třemi body.

„Být takhle blízko, to mrzí. V tiebreaku jsme zkazili hned šest servisů a to je pro tuto fázi zápasu moc. Kdybychom byli kompletní, mohlo to vyjít,“ dodal kouč Řezníček. Naráží tak na fakt, že opora celku, kapitánka Alena Crhonková, znovu zůstala na střídačce. „Mám problémy s kolenem, není to lehké, jen se dívat. Fajn, že holky otočily první zápas,“ zdůraznila pozitiva Crhonková.
Vyškovské družstvo tak už bude jen čekat na výsledky posledního hracího dne skupiny, v němž má volno, a pak se na jaře vrhne do bojů o prvoligovou záchranu.