Krajský přebor s volejbalovými juniorkami má za sebou další herní den. V sobotu se v domácí hale předvedly Vyškovanky a bylo jasné, že mohou očekávat při cestě k vítězství zatím největší odpor hostů, co v nové sezoně zažily. Na palubovku neporaženého lídra přijelo druhé Znojmo-Přímětice. Ale v prostorách v Nádražní ulici nepochodilo ani to.

Úvod dopoledního střetu přitom naznačoval, že by domácí mohly výsledkově škobrtnout. Hned první set připadl hostující partě po dramatu 27:25. „Hrály opravdu bez chyb, tvrdé podání k tomu, naše holky naopak kupily chybu na chybu. Prohrávalo se od začátku o dva, tři body a pak pracuje psychika,“ popsal vyškovský trenér Josef Řezníček.

Překvapení ale jeho svěřenkyně nedopustily. Druhá sada se vyvíjela podobně, ovšem v opačném garde. A další vývoj už byl naprosto v rukou Vyškova. „Vyrovnaný boj jen ve dvou setech. Pak už jsme to suverénně zvládli, měli jsme kompletní sestavu, hostující holky se zlomily a zabalily to. Hrály najednou o třídu hůř,“ zmínil Řezníček.

Následovala hodina odpočinku a těsně po poledni začala odveta. V ní se Přímětice herně opět zvedly, ale v důležitých momentech se projevila větší i z kadetek exligová zkušenost domácích. Vyškovští ukončili duel v nejrychlejším možném termínu, tedy ve třech setech. „Přijeli jsme sem pro jedno vítězství, ale bylo to velice těžké. Hodně nám chyběla nahrávačka, už čtrnáct dní bojuje s nemocí a bylo to vidět. Holky se snažily, zahrály dobře, ale koncovky setů utekly, vždy přišel míč nebo dva, kde se to zlomilo. Bereme to jako generálku na finálovou skupinu,“ prohlásil kouč poražených Jiří Forman.

Ve skupině A se křenovická děvčata vypravila do Podolí a dokázala, že to letos s postupem do finálové skupiny myslí vážně. Stejně jako Vyškovanky ztratila první set, ale pak už neomylně úřadovala a pevně drží druhou příčku. Ze základních skupin postupují do šestičlenné finálové vždy tři nejlepší.

Krajský přebor
Juniorky – kp
základní skupina B
Volejbal Vyškov – VK Znojmo-Přímětice B 3:1 (-25, 21, 15, 11), 3:0 (18, 17, 22)
základní skupina A
SK Podolí – KOS Křenovice 1:3 (-18, 18, 20, 16), 3:0 (20, 17 ,10)