Nic snadného to určitě nebylo ani v přípravě na úvodní ostrý duel. V létě odešli za prvoligovým angažmá Tomáš Galia a Jakub Gremmel, Martin Petlach přerušil kariéru. Zdravotní neduhy trápí Ondřeje Bačovského, Daniela Forró a Michala Karabinu. Příchod třech nových tváří, jmenovitě Lukáše Skoumala, Jaromíra Grima a Milana Račanského, je tak početně slabou náplastí. „Budeme se dál snažit doplnit týmový kádr, je nás zatím prostě málo. Dnes nastoupilo sedm hráčů, končili jsme prakticky v pěti," uvedla další čerstvá akvizice Amoru v podobě trenéra Radka Tomana.

Skupina východ, 1. kolo
Amor – Ostrava 8:3 Poločas: 5:2.
Branky: 4., 6., 13., 35. Ševčík, 2., 10. Král, 33. Lukeštík, 34. Tichý – 5. Veselý, 8. Heinik, 36. Kapsa. ŽK: Král – Skoumal. ČK: Palla – Veselý, M. Kotrla. Rozhodčí: Štipčák, Kabeláč. Delegát: Havíř. Diváci: 130. 
SK Amor Vyškov: Kotulán, Paštěka – Lukeštík, Tichý, Král, Palla, Skoumal, Ševčík, Grim, Chubirka, Račanský.
FC VSK VŠB TU Ostrava: Muška – Kapsa, Veselý, Tomašek, Iozemieň, Manďák, Pelášek, Heinik, M. Kotrla, K. Kotrla.

Zkušený bývalý český reprezentant a dlouholetý šéf lavičky Helasu Brno, kde to v mládežnických kategoriích dotáhl až k republikovým titulům, přesto mohl být v sobotu večer s děním na palubovce haly v Purkyňově ulici spokojený. „To ano, každé vítězství na začátek je dobré a hodně důležité. Nicméně ten zápas měl veškeré atributy prvního utkání po přípravě, to znamená spoustu nepřesností, zbytečných faulů a diskuzí. Hlavně v prvním poločase se asi víc diskutovalo, než hrálo, to se na kvalitě hry taky projevilo," zdůraznil.

Blesková přestřelka

První půle určitě snese označení „nevšední". Už ve druhé minutě dostal svůj tým do vedení Král, když dokázal využít přesné kolmice Lukeštíka a podstřelil vyběhnuvšího gólmana. Za chvíli rozepsal svůj střelecký účet Ševčík dorážkou téměř z nulového úhlu, využil přitom odrazu od dezorientovaného ostravského obránce. Potom sice zblízka snížil Veselý, ale po ideální přihrávce Tichého kontroval do odkryté brány znovu Ševčík. Opět na minimální rozdíl srazil průběžný stav samostatnou akcí po křídle a ranou do bližší šibenice Heinik. To na světelné tabuli svítilo přesně sedm a půl odehraných minut.

Následně se poprvé červenalo. Předčasně do sprch musel odkráčet hostující Veselý, když mu upláchl Ševčík, a tak zatáhnul za záchrannou brzdu. Nabídnutou přesilovku využil pumelicí s odrazem od tyče Král. Na 5:2 zvyšoval dovršením hattricku Ševčík, jeho pokus si srazil do vlastní sítě ostravský Matěj Kotrla.

Ten byl aktérem i následujících okamžiků, které jako by patřily do trochu jiného sportu. Srazil totiž zákeřně už bez míče domácího Pallu a ten zažil typický „řepkovský blikanec". Přiběhl k původnímu agresorovi, předvedl ukázkovou ragbyovou skládku a rozhodčí měli co dělat, aby oba hráče od sebe odtrhli. „Absolutně nechápu jednání našeho hráče, to si ještě určitě vyříkáme. Nechat se takhle vyprovokovat, máme spoustu zraněných a on za tohle dostane nějaký větší zápasový trest. Začínám mít obavu, s kým budeme příští týden hrát," zlobil se vyškovský lodivod. Červenou kartu uviděl jak Palla, tak i Kotrla.

Tempo upadalo

Zápasnickou vložkou se všechno paradoxně uklidnilo. Bitva pokračovala s minimem šancí až do doby, kdy hosté sáhli k power-play. To do závěrečné sirény chybělo devět minut, hra bez brankáře se jim ale vůbec nedařila. „Zkusili jsme to. Domácí byli lepší hlavně v zakončení, i když jsme je chvíli sevřeli do kleští, nic z toho nebylo. Potřebujeme ještě asi potrénovat, doma jsme měli halu v rekonstrukci, máme za sebou jen dva tréninky a jeden přátelák," řekl trenér vysokoškoláků Karel Murín.

Při brejku osamoceného Lukeštíka se ostravský gólman Muška stihl přesunout z lavičky do brány, ani to mu nepomohlo. Později se do opuštěné svatyně ještě trefili Tichý a Ševčík. Jen malou korekci výsledku pak udělal zásah hostujícího Kapsy.

Konečné resumé? Domácí výhra 8:3. „Kromě toho počtu hráčů se nám to zatím daří. Hodně jsme v přípravě pracovali na obranné hře a už to dnes bylo vidět. Kluci obecně šlapou, takže jedeme dál," uzavřel Toman.