DISKUTUJTE DOLE POD ČLÁNKEM

Takové a jim podobné otázky si zřejmě položil každý, který se rozhodl přispět k volbě Sportovce Vyškova 2008. Tradiční anketa, jež vždy jednou ročně hledá nejlepší a nejoblíbenější závodníky vyškovského klubu či talenty s trvalým bydlištěm ve Vyškově, už pomalu ale jistě finišuje.

Už v polovině prosince dostala veřejnost šanci vybrat z nabídky desíti jednotlivců a pěti kolektivů vždy maximálně po třech nejlepších z každé kategorie. Omezení se na jména uvedená v oficiální nominaci ovšem nemělo charakter zákazu zvolit si kohokoli jiného, který splňuje výše uvedené podmínky. Pomáhat svým oblíbencům k triumfu mimo obvyklé kolbiště mohou fanoušci vyškovského sportu ještě dva dny.

Anketa, respektive její fáze hlasování, totiž uzavírá své brány už zítra. „V pátek je uzávěrka, v pondělí hned zasedneme a spočítáme všechny hlasy,“ uvedl Karel Müller, tajemník Komise pro sport a tělovýchovu Rady města Vyškova. Tohle uskupení je hlavním organizátorem populární akce, přičemž jeho práce nespočívá pouze ve sčítání hlasů. „Sami vybereme další vítěze v odborné porotě, určíme také trenéra a osobnost roku,“ dodal.

I když ještě neuplynul veškerý čas pro ovlivnění konečného pořadí, je už jedna věc jasná. Ani tento rok nebude porušeno pravidlo, že se každým dalším ročníkem zapojí do ankety více a více lidí. A nebudou to hlasy odeslané jen z Vyškovska. „Máme tu hlas třeba i z Austrálie nebo Holandska. Celkově jich bude víc než loni, velmi dobře funguje zapojení lidí přes internet i klasické anketní lístky,“ naznačil Müller. Co se týče četnosti jmen na prvních místech ale nic poodhalit nechtěl. „Různá jména se objevovala etapově, vždy některé více pár dní po sobě. Víc neprozradím, necháme se překvapit,“ řekl. Výsledky všech oceněných komise předá veřejnosti na Městském reprezentačním plese v Posádkovém domě armády poslední lednový pátek.

Kdo se ujme žezla nejlepšího městského sportovce za minulý rok a vystřídá tak na vrcholu poslední vítězku, moderní gymnastku Petru Štaudrovou? Loňská královna má jasno v tom, komu bude držet palce. „Ráda bych, aby mě nahradila kamarádka z gymnastiky Michaela Pavlíková. Ale bude to mít těžké, je tam dost skvělých sportovců,“ oznámila Štaudrová.

HLASUJTE:

Pošta:

K. Müller, MěÚ Vyškov, Masarykovo nám. 1, 68201 Vyškov
Internet:
www.vyskov–mesto.cz
Email:
k.muller@meuvyskov.cz