Plážový volejbal a Slavkov k sobě již spoustu let neodmyslitelně patří. A letos tomu není jinak. Dva měsíce plné turnajů pořádaných klubem Beachvolleyball Slavkov, začaly minulý víkend.

Letošní sportovní sezona na slavkovském koupališti vyvrcholí dvěma velkými turnaji republikové úrovně. První víkend v srpnu se tradičně uskuteční Mistrovství republiky mužů za účasti nejlepších šestnácti tuzemských párů. Na přelomu srpna a září se pak diváci mohou těšit na mezinárodní turnaj mužů a žen Sony Ericsson cup 2007.

Prvním bodem letního programu ale bylo amatérské klání nazvané Poštovní spořitelna cup 2007. Sobotní akce se v mužské kategorii zúčastnilo šestnáct dvojic, přičemž mezi nimi se objevili i známá jména beachvolejbalu.

„V mužích jsme tu měli kvalitní obsazení. Za všechny jmenujme třeba loňského mistra České republiky Igora Stejskala se svým parťákem Markem Šimkem,“ uvedl předseda slavkovského klubu Lubomír Kuchta. Ti také potvrdili svoji třídu a celý turnaj vyhráli. Do bojů zasáhl i rodinný domácí pár Jana a Tomáše Biječka, otce a syna.

Mezi ženami předčily všechny své soupeřky Formánková s Hejlovou. Poslední kategorii juniorek vyhrály Folvarčíková a Mikulášková, přičemž na páté pozici stanuly slavkovské Mazalová a Krejčí.