Plážový volejbal se tam hraje celé léto, nyní ale přichází nejdůležitější turnaj profesionálů.

Areál slavkovského koupaliště je v těchto dnech centrem tuzemských příznivců plážového volejbalu. Napoleonské město je totiž dějištěm Mistrovství republiky Kooperativa Cup 2007.

„Je to pro nás čest, že mistrovství bývá u nás. Navazujeme na naši dlouholetou tradici a zkušenosti s takto velkou akcí,“ uvedl předseda slavkovského klubu Lubomír Kuchta.

Ve dvoudenním souboji poměří své síly šestnáct nejlepších dvojic tohoto sportovního odvětví. Přitom všechny budou z České republiky, protože pro zahraniční hráče je klání tentokráte uzavřeno.

Hledat favority není tentokrát příliš jednoduché. I tak zřejmě největší šance na vítězství mají páry, jež mocně usilují o vybojování si účasti na Olympijských hrách v Pekingu v příštím roce. To se týká Přemysla Kubaly s Jaroslavem Pavlasem a Martina Lébla s Michalem Bízu. Ti jsou také označeni jako nprvní, respektive druhý nejvýše nasazený pár letošního slavkovského šampionátu.

Velmi zdatně by jim mohli sekundovat také další zájemci o nejvyšší příčky. Mimo jiné obhájci titulu bratři Josef a Petr Benešové, kteří se v letošních soutěžích zaměřují spíše na turnaje evropské série. „Uspět mohou i další dvojice, v letošním roce je to dost vyrovnané,“ uvedl Kuchta.

Domácí přitom budou mít také své želízko v ohni. Diváci ze Slavkova a jeho okolí budou jistě držet palce Pavlu Kolářovi. Držitel juniorského titulu mistra Evropy a bronzový medailista z světového šampionátu stejné věkové kategorie je totiž místním odchovancem. Se svým spoluhráčem Martinem Tichým jsou nasazeni jako čtvrtý pár v pořadí. „Tihle dva rozhodně také mají šanci na nejvyšší příčky. Rozdíl mezi těmi nejlepšími není příliš výrazný,“ myslí si předseda.

Sobotní program začíná již brzy ráno jednotlivými duely všech účastníků. V neděli přijde na řadu dramatické vyvrcholení, v němž bude figurovat jen šest dvojic. Sobotní lídři postoupí přímo do semifinále a další čtyři postupující se utkají mezi sebou ve čtvrtfinále.

To nejdůležitější potom přijde na řadu ve tři hodiny odpoledne, kdy odstartuje střetnutí o třetí místo a asi o hodinu a půl později nastoupí plážový volejbalisté k boji o zlato. Součástí programu bude například i sobotní beach party s diskotékou či různé soutěže pro diváky.

„Beachvolejbal není jen o sportovním zápolení. Je to show, každý si u nás najde něco, jak příjemně strávit víkend,“ upozornil příznivce Kuchta na doprovodný program.