Sportovní klub Beachvolleyball Slavkov pořádal na tamním koupališti od čtvrtka do neděle Sonny Ericsson Cup 2007 mužů a žen v plážovém volejbale. Turnaje se účastnila kompletní domácí špička včetně čtyř zahraničních dvojic.

„Hlavní turnaj byl určen v obou kategoriích pro šestnáct dvojic. U mužů z domácí špičky chyběl pouze Tichý s Bízou, kteří se účastnili turnaje Světové série v italském Milánu,“ sdělil předseda slavkovského klubu Lubomír Kuchta.

Ženy zahájily turnaj čtvrteční kvalifikací, na níž navázala páteční hlavní soutěž a v sobotu se šest nejlepších dvojic utkalo o vítěze. Muži v náročné páteční kvalifikaci bojovali o čtyři postupová místa. Ve finálovém zápase žen, který probíhal v sobotu od půl páté, se proti sobě postavily bývalé úspěšné spoluhráčky Ryšavá a Nováková. A papírové předpoklady favoritek se vyplnily.

„V napínavém zápase se rozhodovalo až v koncovkách a v nich byly překvapivě úspěšnější Nováková se Šmídovou, které tímto potvrdily, že zisk titulu mistra České republiky nebyl náhodný. Z tohoto pohledu je třeba zmínit výborný výkon mladé a velice nadějné Šmídové,“ popsal ženské finále Kuchta.

Druhé místo tak získaly Ryšavá s Petrovou, které s vítězkami prohrály na sety 2:0. V souboji o bronz vyhrály sestry Tychnovy nad zkušenější dvojicí Šotkovská, Zelinková, jejichž skóre bylo rovněž 2:0.

Finále mužů přineslo překvapení. „Velkým překvapením bylo, když první nasazená dvojice Kubala s Pavlasem skončili na pátém až šestém místě. Bylo to pro ně velké zklamání,“ řekl Kuchta.

Vítězem se pak stala dvojice Kufa D. s Dumkem, kteří 2:1 na sety porazili druhého Rotrekla s Kufou R. a potvrdili tak svoji vítěznou formu z minulého turnaje. V souboji o třetí místo pak vyhráli bratři Benešové nad dvojicí Weiss, Šimko 2:0.

A že se bylo na co dívat, svědčí i vysoký počet diváků na finálových zápasech, kterých přišlo povzbuzovat dohromady šest set. „Je to už závěr sezony a tomu odpovídá i kvalita hry, která byla opravdu výborná,“ zhodnotil volejbalové klání předseda slavkovského klubu.