Areál slavkovského koupaliště žil o tomto víkendu plážovým volejbalem. Sehrál se tam nejdůležitější turnaj léta.

Své umění do města Napoleona přišli ukázat největší profesionálové, i když tentokrát jenom z České republiky. Pro zahraniční hráče bylo klání uzavřeno. Slavkovský beachvolejbalový areál byl totiž dějištěm mistrovství republiky Kooperativa Cup 2007.

„Je to pro nás čest, že mistrovství bývá u nás. Navazujeme na naši dlouholetou tradici a zkušenosti s takto velkou akcí,“ uvedl předseda slavkovského klubu Lubomír Kuchta.

Volejbalového mistrovství se účastnilo celkem šestnáct nejlepších dvojic. K favoritům turnaje patřily dvojice, jež usilují o účast na olympijských hrách v Pekingu v příštím roce, tedy Kubala s Pavlasem a Lébl s Bízou.

Šampionát začal již v sobotu jednotlivými duely všech účastníků. V neděli pak přišlo na řadu dramatické vyvrcholení, v němž figurovalo šest dvojic. V semifinále mezi sebou bojovali Lébl, Bíza proti Kolářovi s Tichým, když první dvojice zvítězila 2:0 na sety.

Další semifinálový zápas sehráli Kubala s Pavlasem a bratři Benešové. Ten skončil 2:0 ve prospěch prvního týmu.

O třetí místo se tak mezi sebou utkali borci Kolář, Tichý versus bratři Benešové. Bronzovou medaili si nakonec odnesli domácí Kolář s Tichým, kteří v malém finále vyhráli nad mistry republiky z před dvou let ve dvou setech poměrem 25:17 a 25:22.

„Je to pro nás velký úspěch. Hráli jsme na domácím prostředí, což nám určitě pomohlo. Přišlo i hodně diváků, kteří skvěle fandili. Prostě bylo to super,“ řekl majitel bronzové medaile Martin Tichý.

Do velkého finále, které završilo celé nedělní klání, pak postoupili Kubala s Pavlasem a Lébl s Bízou. Závěrečný boj byl dramatický a diváci za velkého povzbuzování sledovali, jak to všechno dopadne. Mistry České republiky v plážovém volejbale se pro letošní rok nakonec stali Přemysl Kubala a Jaroslav Pavlas. Ti měli za stavu 1:1 na sety více štěstí v tie breaku a zvítězili o sedm bodů.

„Obě finálové dvojice tak potvrdily svoje nasazení, když v průběhu turnaje neztratily ani set. Je dobré, že akce měla dramatičnost až do úplného závěru,“ popsal vrcholné klání předseda pořádajícího slavkovského klubu Lubomír Kuchta.

A co na to řekl čerstvý mistr Přemysl Kubala? „Bylo to super. Je to můj první titul. Čekal jsem na něho strašně dlouho, takže jsem velmi spokojen. Jsem rád, že jsem to vyhrál s tímto parťákem. O zlatu rozhodl hlavně Jarda, když dal ve druhém setu dost es,“ pochválil spolubojovníka Kubala.

O smůle může hovořit dvojice Rotrekl a Kufa, jež musela odstoupit z čtvrtfinálového utkání pro zranění Rotrekla.