Můžete v krátkosti představit vyškovský basketbalový tým žen?
Existujeme už řadu let. Máme členky z Vyškova, ale i z jiných měst vyškovského okresu. Hrajeme meziokresní přebor druhé třídy.

Jak tedy vypadá kádr týmu?
Je tu několik zkušených děvčat. Před touto sezonou přišly některé nové hráčky. Navíc sestavu máme doplněnou patnáctiletými a šestnáctiletými dívkami. Posilou jsou i dvě děvčata ze Slavkova. Ty ale chyběly na posledním z třech odehraných dvojutkání, protože byly nemocné.

Máte dostatek hráček pro družstvo?
Když se sejdeme kompletní, tým čítá patnáct jmen. V současné době nám ale zranění a nemoci vyřadily tři hráčky, takže je nás dvanáct. Trénujeme jen jednou týdně. Osobně si myslím, že je to málo. Kdyby to bylo alespoň dvakrát, určitě by se to na kvalitě hry projevilo. Bohužel nejsou prostory v hale, ani děvčata nemají možnost kvůli studiu a práci více trénovat.

Jak vypadá obsazení soutěže, v níž válčíte? Kdo je aspirantem na celkový triumf?
Je v něm šest družstev, my, Zlín, Ratíškovice, Lanžhot, Uherský Brod a Bílovice nad Svitavou. Favoritem je Proton Zlín B, protože v něm nastupují hráčky z ligy. Dál nesmíme zapomenout na vítěze minulého ročníku Ratíškovice. My jsme s obhájcem prvenství hráli hned úvodní dva duely. První zápas jsme prohráli velkým rozdílem, ale druhý byl až do poslední čtvrtiny vyrovnaný.

 

Kolik utkání je odehráno a jak je na tom Vyškov?
Zatím příliš spokojeni nejsme. Za sebou máme tři dvojzápasy, tedy šest utkání a vítězství jsme ještě neslavili. V některých utkáních jsme ale od výhry nebyli daleko. Dívky bojují a jejich výkony měly dobrou úroveň. Takže věříme, že se podaří to, co bychom chtěli.

Co jste si přáli? Jaký byl cíl před sezonou?
Přesný plál nebyl, ale upřímně řečeno, zřejmě nejlépe to vystihneme tak, když řekneme, že cílem bylo neskončit poslední. Je to skromné, ale tým se buduje a v dalších letech to už myslím bude jiné.

Koho byste označil za největší tahouny a opory týmu?
Těch je několik. Na prvním místě ale musím zmínit zkušenou Zuzanu Ševčíkovou. Velký kus práce dělá i Michaela Pospíšilová a zapomenout nemůžu ani na u nás hostující Kateřinu Charouzovou. Ostatní ale také bojují velmi dobře.

Potýkáte se s nějakým zásadnějším problémem?
Našim problémem je, jak jsem už naznačil, četnost tréninků a docházka na ně. Účast děvčat je podmíněna zdravotním stavem, studiem a prací. Teď na podzim byly tři zraněné a hned to bylo velmi znát. Není to vůbec optimální a odráží se to i na chybách,ve hře.

Jmenujte silnou a slabou stránku vyškovského týmu.
Za naši silnou stránku považuji rychlé protiútoky, ty nám jdou velmi dobře. Naopak vylepšit bychom měli proměňování doskočených míčů a hlavně střelbu trestných hodů. To se nám vůbec nedaří. I když na to při tréninku klademe také důraz, zatím to v zápase neumíme prodat.

Jak bude přebor probíhat dál a co byste si přál z hlediska celku Vyškova?
Do vánočního období hrajeme ještě dva zápasy a na jaře přijde na řadu dalších pět kol. Přál bych si, abychom postoupili v tabulce aspoň o příčku výše a hlavně aby holkám vydržela bojovnost, snaha a chuť trénovat. Pokud tohle bude fungovat, pak přijde vzestup.