Bučovičtí hráči ovšem chtěli naplno bodovat, nicméně v průběhu týdne se do týmu vloudila velká marodka a tak k zápasu odjíždělo pouze torzo osmi hráčů. Bez libera Mikuly, prvního nahrávače Zajíčka, Vybrala tak nastoupili v sestavě především zkušení hráči, kteří v prvních dvou setech nedali domácí sestavě pramalou šanci.

„Mladí borci z Hrotovic se zalekli jmen jako Dubš, Chromý a podobně a na jejich výkonu byla patrná nervozita ve všech herních činnostech. Nešel jim skákaný servis, přihrávka, jejich útoky končily často na bučovických blocích,“ popsal úvod klání trenér a manažer bučovického klubu Zbyněk Čížek. A tak po dvaačtyřiceti minutách hosté jasně vedli 0:2.

Tradiční polevení v koncentraci a zhoršená obrana znamenaly obrat ve třetím setu, kdy domácí neustále vedli o jeden či dva body.

„Naši hráči sice dobře útočili, po příjmu si ovšem zbytečně komplikovali útok po chycených bodovkách a tak byli neustále pozadu až do úplného závěru setu,“ objasnil Čížek. V něm tým zkušeně podržel Dubš a po závěrečném útoku domácích do pásky si připsali první vítězství, které skončilo 0:3 na sety.

V odpoledním utkání domácí promíchali sestavou, také bučovický tým doznal změn a od úvodu se hrál svižný volejbal. „Hrotovice již nepodávaly lehkou plachtou, opíraly se do servisu a v některých momentech museli smečařům pomáhat oba blokaři Bělohlávek se Steinerem,“ objasnil situaci Číčžek.

V útoku se kromě na univerzálu hrajícím Jelínkovi dařila rychlá kombinace středem sítě nahrávače Čížka se Steinerem a i obrana převyšovala domácí mladé hráče. Po dvaadvaceti minutách Bučovičtí zvítězili v prvním setu 25:20 a v pohodové atmosféře pokračovali i nadále.

V druhé části domácí vzdorovali jen v úvodu, poté jim Bučovice odskočily dobrou obranou, kdy několikrát zablokoval Bělohlávek s Jelínkem a také Dubš a Hrotovičtí náskok sedmi bodů již nedokázali nijak zvrátit.

„Ve třetím setu trenér Hrotovic dal šanci lavičce a ta paradoxně uhrála největší počet bodů. Ovšem ani mocný finiš již nestačil a domácí se sami po zkaženém servisu připravili o možnost poprat se o lepší výsledek,“ sdělil bučovický Čížek.

I v odpoledním utkání si bučovičtí hráči bez potíží připsali druhé vítězství a upevnili si spolu s Černovicemi první příčku v tabulce před třetím Drásovem a čtvrtou Poštornou.