Volejbalistům Bučovic se v probíhající sezoně druhé ligy nevede špatně. Přesto by rádik úplné spokojenosti vyhráli i poslední domácí dvojzápas, jenž mají na programu v sobotu. Je totiž soubojem o průběžné první místo, když tým bude hostit vedoucí družstvo Sokol Brno VI.

K přeskočení protivníka ale potřebují dvakrát vyhrát a ví, že to nebude vůbec snadné. „Už jsme s nimi hráli, mají spoustu osobností, minimálně na třech místech mají nejlepší hráče v lize,“ podotkl hrající trenér a manažer Bučovic Zbyněk Čížek.

Vrásky na čele mu dělá i fakt, že nebude mít kompletní sestavu. „Máme spoustu zraněných, Vybrala, Zajíčka a další. Ale budeme i posíleni,“ uvedl. Tím myslí návrat exreprezentanta České republiky Ivo Dubše a vypůjčenou posilu z Olomouce hráče Minaříka.

Bučovice ale věří, že s Brnem budou hrát minimálně vyrovněně k čemuž jim mohou dopomoci diváci a známé prostředí. „V minulosti nám fanoušci v zápasech o vše vytvořili skvělou atmosféru, věřím, že se to nezmění i teď. Neříkám, že když jednou vyhrajeme a jednou prohrajeme, bude to špatné, ale náš cíl je dvakrát zvítězit a přezimovat na první pozici,“ uzavřel Čížek.