Hosté, kteří sice nepřijeli kompletní, hned od úvodu působili sebevědomě. Domácí těsně před utkáním posílil nahrávač Minařík, který je do konce jarní části uvolněn na hostování z Olomouce.

Bučovičtí vstoupili do zápasu dobře. „Především plachtou jsme způsobovali velkou potíž hostujícímu liberu a smečařům a tak se v prvním setu nebylo moc na co dívat,“ popsal hrající trenér Bučovic Zbyněk Čížek.

Ve druhém setu se vývoj otočil. Černovičtí lépe servírovali a jejich útoky začínal neomylně zakončovat na středu sítě Šimko a také univerzál Pavlas. Domácím přestal fungovat příjem, útoky směřovaly do připravených bloků hostí.

Od třetího dějství se divákům oba týmy představily ve své top formě. Bojovalo se o každý míč, chvilku se na vlně vezli domácí, pak hosté. Ti měli v koncovce více štěstí a především skvělého Pavlase, který i z velmi těžkých pozic dokázal v koncovce položit rozhodující míče a tím posunout hosty do vedení.

V ještě více vyrovnané čtvrtém části o malinko lepší Černovice a to rozhodlo. První zápas tak skončil 1:3 ve prospěch hostů.

V odpoledním klání postavili trenéři stejné základní sestavy. Za vyrovnaného stavu při servisu Tesáčka odskočili hosté na pět bodů a náskok si již podrželi. „Ve druhém setu jsme zpřesnili přihrávku a z toho profitoval Jelínek na středu sítě,“ uvedl Čížek.

Hosté znejistěli. Bučovičtí srovnali stav na 1:1, ovšem celou třetí sadu tahali za kratší konec. V něm dokázali otočit vývoj z 17:22, kdy skvěle v poli ubránil Mikula a poté na síti vystavil nepropustnou blokařskou hráz bránící Jelínek, který vymazal Pavlase a poslal ho na lavičku při zablokovaném setbolu.

Tato koncovka nalila nový impuls do žil domácích. Ve čtvrté části již Černovičtí vystřídali sestavu, která jen zmírnila jejich prohru. Druhý zápas vyhrály Bučovice 3:1.

„Natěšení jsme po výborném kolektivním výkonu, kdy hru režíroval Minařík a svůj nejlepší zápas odehrál Jelínek, zaslouženě zvítězili,“ zhodnotil Čížek. Bučovice tak přezimují druhé, bod za Brnem.