Přestože kádr byl kompletní, Bučovickým se příliš nedařilo. Domácí tým dostal Sokol pod tlak. Ten na chvíli zastavili střídající hráči, ale Holešov se zlepšil ještě více v útoku, několikrát ubránil bučovické smečaře a zrodil se překvapivý výsledek v poměru 3:1 pro domácí.

„Po celou dobu jsme se potýkali se špatným příjmem a obrana jako by neexistovala. Holešovský univerzál Nášel si na hřišti dělal, co chtěl. Taky jsme si to v kabině pěkně od plic vyříkali,“ popsal bučovický trenér Zbyněk Čížek.

A domluva se vyplatila. Do druhého střetnutí totiž nastoupily Bučovice jako vyměněné. Dubš spolu s Chromým dávali jistotu na přihrávce, což dávalo nahrávači Minaříkovi možnost více kombinovat středem sítě. Tak se zrodilo jednoduché vedení v prvním setu.

Ve druhém dějství rozhodla koncovka, kdy domácí poslali svůj útok do připravených bloků a ve třetím setu se již nezmohli na větší vzdor. Domácí kouč sice míchal sestavou, nicméně hosté si již výsledek pohlídali a zvítězili 3:0 na sety.

„Odpoledne jsme hráli jinak, diametrálně lépe. Prosazoval se nekompromisně Jelínek a především blokování nám šlo na jedničku. Škoda předchozí prohry,“ zhodnotil Čížek.