Hlučín bojuje o udržení v soutěži a v utkání s favoritem neměl co ztratit. Bučovičtí chtěli zapomenout na svůj nevydařený výkon z Holešova. „Rozhodli jsme se nebrat nic jiného než dvě vítězství,“ řekl trenér domácích Zbyněk Čížek.

Díky širokému kádru bez jediného absentujícího hráče mohl Čížek v zápase s papírově lehčím soupeřem vyzkoušet různé varianty sestavy.

Možná i pro tyto experimenty se jeho svěřenci v úvodu zápasu trápili. „Především v útoku byla naše hra mnohdy nepřesná. K tomu navíc i obrana na síti vyrobila hloupé chyby pramenící z přemíry snahy o zablokování soupeře,“ myslí si domící lodivod Čížek.

I přes nepřesnosti Bučovičtí zvládli koncovku prvního setu lépe než tým Hlučína a zvítězili v něm.

Ve druhém a třetím setu se hra hostí začala hroutit. Špatný příjem způsobil i zhoršenou přípravu útoku, jež často končil na blocích zkušenějších borců Bučovic. V této činnosti několikrát vynikli hlavně Jelínek a Loub.

Recept na hru Bučovic nenašli Hlučínští ani po vystřídání a jednoznačně prohráli za 57 minut v poměru 3:0.

Odpolední utkání se neslo v podobném duchu jako ranní duel. Domácí do něj sice vstoupili se třemi změnami v sestavě, už první set však rozhodl o vývoji celého zápasu. V něm se hostům podařilo promarnit šestibodový náskok, když vedli už 18:12.

K otočení vývoje prvního dějství přispělo i šťastné střídání domácích. Místo Redka šel do hry Chromý a za důvěru se trenéru Čížkovi odvděčil výbornou hrou v poli a dobrou obranou.

Zbytek zápasu se pak už nesl v režii Bučovic. Kvůli špatnému příjmu Hlučínští nedokázali složit míče na dobře postavenou bučovickou obranu a skóre tak narůstalo v jejich neprospěch.

Ve třetím a zároveň posledním setu si trenér domácích Čížek dovolil vystřídat svého nejlepšího hráče Iva Dubše. Ani to však na konečný výsledek zápasu nemělo už žádný vliv.

Díky povinnému vítězství se bučovičtí volejbalisté udrželi na druhém místě o jediný bod za lídrem druholigové tabulky z Černovic.