Očekávané vzájemné zápasy nejlepších vyhrály níže postavené týmy a situace se tím ještě více vyrovnala. Zbývá osm kol, které rozhodnou, pro koho neskončí sezona tak rychle, jak pro ostatní, a bučovický lídr má navíc starosti se zdravotními potížemi hráčů.

Tajenka s názvem účastník druholigové baráže totiž po uplynulém víkendu není ani trochu odkryta, ba naopak. A přitom se čekalo, že poslední duely napoví více, protože se utkala ve vzájemných střetnutích nejlepší čtveřice. Sokol zajížděl do čtvrté Poštorné, druhé Brno IV cestovalo na půdu třetího Drásova. Výsledky ale přály domácím.

Drásov zvládl přehrát brněnské Černovice 3:0 a 3:2 a Bučovice při zpáteční cestě také neslavily.

V obou utkáních přitom měli hosté po třech setech blíže k výhře, když po těsně prohrané první sadě se vždy zvedli a další dvě dějství patřila jim. V dopoledním zápase vedli dokonce i v úvodu čtvrtého setu o tři body, ale to bylo vše. Po polední pauze pak diváci v Poštorné sledovali naprosto stejný průběh zápasu, v němž měli hosté pojištění průběžné první příčky na dosah. Za stavu 2:1 na sety v jejich prospěch si vybudovali ve čtvrté části hry náskok 14:8, přesto z palubovky odešli poraženi, když Tatran srovnal a ve zkráceném pátém setu už velmi mladý bučovický kádr neměl šanci.

Jak se to vše promítlo do pořadí týmů? Velmi zajímavě, vše se srovnalo, jak nejvíce mohlo. Vedoucí dvojici s devětačtyřiceti získanými body tvoří Bučovice s Brnem, o bod méně má tandem pronásledovatelů Drásov a Poštorná.

Sokol, obhájce loňského prvenství, se kromě těžkých konkurentů potýká s dalšími velkými problémy se sestavou. Už k víkendovým zápasům neodjel tahoun týmu Ivo Dubš a na hřišti v Poštorné pak přišly další pohromy. Při hře se těžce zranila smečařská opora Louba, když ho zradilo při doskoku koleno a byl potřebný i příjezd záchranné služby. Druhý zápas nedohrál blokař Jelínek, když si bude léčit tři obražené prsty na pravé ruce. Pojem sestavení kádru na další, už zítřejší domácí dvojutkání, tak vyvolává v Bučovicích nemalé obavy. „To mě mrzí víc než prohry. Je to velké oslabení, snad se dáme brzy dohromady,“ doufá Čížek. Jeho přání ovšem vyslyšeno nebude, protože pondělní vyšetření znamenalo pro Louba konec sezony díky poškození kolenních vazů. Alespoň trochu dobrá zpráva je ta, že Jelínek by měl odpočívat jen týden.

A jak vypadá zbytek rozlosování ročníku? Popravdě řečeno, pro Bučovice není nejpříznivější. Na všechna družstva čekají ještě čtyři dvojzápasy a i když Bučovice by měly vládnout doma týmům ze sestupového pásma Hrotovicím a Hošťálkové, v roli hostů jim bude opravdu horko. Ta jim totiž bude patřit u největších konkurentů Drásova a v posledním hracím dnu i Brna. „Nemáme to jednoduché, to je pravda. Na druhou stranu jestli chceme celou ligu vyhrát, musíme porazit každého. Je jasné, že nejdůležitější to bude až na konec v Černovicích,“ řekl trenér.

První krok ke splnění cíle, tedy získání vstupenky do barážových bojů o první ligu, musí Čížkova parta udělat zítra doma v hale Základní školy 710 v deset a třináct hodin proti zmiňovaným Hrotovicím.