Co se přes léto změnilo v bučovickém klubu?
Co se týká klubu i pro celou letošní sezonu je pokryt rozpočet, ačkoli je opět o něco vyšší než v roce minulém. Náš oddíl letos přispěl k obnovení sprch a sociálního zařízení v hale, a dále pak na venkovních kurtech zřídil zcela nové posezení pro diváky. Mimo tyto aktivity má klub osm oddílů v okresních či krajských soutěží, nejvýše hrajeme my, v druhé lize.

 

Jaké změny se udály v hráčském kádru?
Kádr jsme obměnili razantněji. Věřím, že to přinese zkvalitnění, neboť přišlo několik hráčů s bohatými extraligovými zkušenostmi. Hlavní změnou je to, že i když spolupráce s brněnským klubem JMP bude fungovat i nadále, nebude již tak velká.

Letošním hitem bylo angažování blokaře z nejvyšší soutěže Pavla Jelínka, který okamžitě zapadl do týmu. Dalšími novými oporami by měli být smečař či libero týmu Petr Chromý, navrátilec z Tišnova Jaroslav Redek, univerzál z Kojetína Matela a po zranění se na postu libera představí Michal Mikula. Naopak odešli Nezdařil do JMP Brno a Potácel do Drásova.

 

Minulý rok Sokol vyhrál soutěž i baráž. Stejně ale zůstáváte v druhé lize. Můžete to ještě jednou objasnit?
První liga je finančně náročná a její herní systém časově neumožňuje pracujícím hráčům se na duely uvolnit. Dalším důvodem je to, že z dvanácti týmů se v první lize neobjevuje nikdo z malých měst bez adekvátního zázemí a v našem okolí je nedostatek kvalitních hráčů do této soutěže. Rozpočet by se musel neúnosně navýšit.

To vše převážilo naši radost z vybojovaného postupu. Soutěž jsme tak postoupili celku Lužin, který fúzí s ČZU Praha nechal postoupit do extraligy celek, jehož název je Volleyball CZ Praha.

 

Nemrzí Vás to s odstupem několika měsíců?
No to je těžká otázka. Každopádně s odstupem času musím říct, že někdy v budoucnu vidím možnost úzké spolupráce s celkem JMP Brno B a vzniku jednoho společného prvoligového celku. Ten by zároveň byl záložním týmem pro extraligu a zbytek hráčů, co nebudou mít takové ambice, zůstane v nižší soutěži.

 

Jak hodnotíte obsazení druhé ligy?
I letos bude nesmírně vyrovnaná a opět o něco kvalitnější. Pro nás budou nepříjemnými konkurenty mužstva Černovic, Drásov a Poštorná. Na druhou stranu naprosto nevím, co se dá čekat od nováčků z Hlučína, ale na Ostravsku se vždy hrál solidní volejbal. Nováček z Hrotovic bude zřejmě bojovat o holé udržení v soutěži.

 

Je možné si dávat za cíle něco jiného než opět celkové vítězství?
My se samozřejmě pokusíme o to, abychom potřetí za sebou soutěž vyhráli. Cítím, že to ale bude složité, protože se na nás všechny týmy řádně připravují. Mimo dobré výsledky bych byl rád, abychom se prezentovali také dobrýmy výkony a pěknou podívanou především pro diváky.

 

Měl tým nějaké problémy v přípravě, jak ji hodnotíte?
Myslím, že patřila k povedeným. Kombinovali jsme hrubou přípravu v domácích podmínkách se spinningem a kondičním aerobním posilováním pod vedením zkušeného dohledu. Z turnajů družstvo bylo úspěšné na domácím Memoriálu Spirita, kde obsadilo čtvrtou příčku, a dále pak v Drásově, kde zvítězilo. V hale se týmu již tolik výsledkově nedařilo, ale družstvo sehrálo několik utkání se soupeři z první ligy a především poznalo, kde má ještě rezervy.

 

Ve které herní činnosti vidíte v týmu nedostatky a ve které přednosti?
Jednoznačně předností je zpreciznění příjmu podání. Přihrávači jako Dubš, Chromý, Mikula jsou zárukou kvality. Pozitivem bude i kvalitní rychlý útok středem sítě v podání Jelínka. Naopak rezervy máme ve hře v poli. Budeme sázet na útočné pojetí volejbalu se zařazením moderních prvků a útoku ze všech zón hřiště.