Kvalitní volejbalová hra za příjemného sportovního počasí s tak trochu nečekaným vítězem. To vše přinesl sobotní den v Holubicích. Konal se tam v pořadí už devatenáctý ročník tradičního volejbalového turnaje, který se každoročně vyznačuje účastí nejlepších týmů vyškovského okresu.

„Máme jeden z nejdéle fungujících oddílů na Moravě, volejbalová tradice tu je. Tuhle akci bereme jako výplň mimosezonní doby a takovou společenskou událost,“ uvedl představitel oddílu a trenér domácích Arnošt Šmerda.

Poprat se o cenné prvenství letos přijely celky z Brněnska a Vyškovska. Organizátoři je na úvod rozlosovali do dvou pětičlenných skupin, v nichž se utkaly systémem každý s každým. V první skupině se sešla družstva Holubic, Vítovic, Tesly Brno a Vyškova.

A pořadatelské mužstvo, obhájce loňského titulu, nenechal nikoho na pochybách, že opět míří vysoko. Ve třech střetnutích neztratil ani jednu sadu a z první příčky postoupil do semifinále.

„Letos jsem nečekal, že by se nám takhle dařilo. Několik hráčů máme na dovolené, ale i tak jsme podávali výborné výkony,“ uvedl holubický kouč. Do dalších bojů domácí doprovodila z druhé pozice Tesla Brno.

Ve druhé skupině bojoval B tým Holubic s družstvy Bučovic, Tišnova a Dědic. A mezi nimi byla situace o mnoho dramatičtější. Nikdo se totiž nedokázal vyvarovat porážky a o konci či pokračování účinkování celků v turnaji rozhodoval při stejném počtu bodů poměr získaných a ztracených setů.

Z možnosti soupeřit o nejvyšší příčky se nakonec radoval největší favorit akce Bučovice a Dědice. O vstupenku do finále se tak nejprve utkali domácí volejbalisté s Dědicemi.

A ani tady nezaváhali, když přehráli soupeře dvousetovým způsobem. Jejich poslední protivník vzešel z duelu Tesly Brno a Bučovic, které lépe vyšlo posledně jmenovaným volejbalistům. Zklamaní semifinalisté si mohli spravit chuť v bitvě o pomyslný bronzový stupínek. To se nakonec podařilo po dramatickém průběhu brněnským zástupcům, a to ve třech dějstvích.

Poté už přišlo na řadu rozhodující a poslední utkání. Papírové předpoklady sice hovořily mírně ve prospěch bučovických volejbalistů, ale Holubice, posílené dosavadními skvělými vystoupeními, to nebraly v potaz. I popáté udržely na straně prohraných sad čisté konto a po jednoznačných výsledcích o deset, respektive o sedm bodů se staly vítězi.

„Jsme moc rádi. Bučovice rozhodně nebyly slabé a my jsme jim nedali moc šancí. Nečekali jsme to, o to víc to těší,“ pochlubil se holubický hráč Adam Hejna.

Oblíbený turnaj tak jméno svého vítěze nezměnil. Ale jasné bylo, že se v sobotu bavili všichni přítomní. „Vše vyšlo tak, jak mělo. Nepanovalo velké teplo, přišlo dost diváků, prostě vládla pohoda,“ uzavřel Šmerda.