Prvnímu letošnímu derby nechyběly dramatické momenty, dlouhé výměny ani nečekané zvraty. Ani jeden z celků nebyl před utkáním jasným favoritem. „Šance jsou tak padesát na padesát. Myslím, že to bude hodně vyrovnané,“ sdělil trenér domácího Vyškova Čestmír Luska.

Zatímco holubický kouč to viděl trochu jinak. „Myslím, že příležitost je trochu menší, pokud Vyškov nastoupí v plné síle, asi budou lepší,“ prohlásil.

A jak tedy vše dopadlo? Hosté udrželi potřebnou razanci v útoku i na servisu po celé utkání a to rozhodlo. Byly to dlouhé zápasy, ve kterých se rozhodlo vždy až v tajbrejku. Z vítězství se radovali hosté, když Vyškov porazili dvakrát 2:3.

„Netroufnul jsem si tipovat naše vítězství, byl to těžký zápas,“ popsal Šmerda. První set vyhrál Vyškov, další dva rozhodly Holubice, ale pak zase domácí, takže vše ukázal až pátý set, v němž měli více štěstí hosté a 10:15 vyhráli. Vyškovským tentokrát chybělo ono sportovní štěstí.

„Nedostávali jsme se příliš ke své rychlejší hře a při nouzových nahrávkách nám citelně chyběl stále zraněný smečař Bednář. Soupeř byl lepší na síti i v útoku,“ prohlásil Luska.

Vítězstvím se tak Holubice vyšplhaly v tabulce na druhé místo s jedenácti body za vedoucí Znojmo a Vyškov je s deseti body čtvrtý.