Čekají je totiž barážové souboje o druhou ligu.

Ty proběhnou v pátek, sobotu a neděli v Hlučíně u Ostravy. O dvě postupová místa se popere pět účastníků systémem každý s každým. Kromě Vyškova a pořadatelského Hlučína se divákům představí i celky Šumperka, Bojkovic a Hrotovic.

„Dlouho se čekalo na konečný výčet mužstev, ale nakonec se všichni vítězové krajských soutěží Moravy přihlásili a tak nebude nouze o kvalitní boje ,“ uvedl kapitán a nahrávač Vyškova Tomáš Luska.

První duel s domácím Hlučínem Vyškov sehraje až v sobotu ráno. I tak se ale hráči do Slezska vydají čistě z taktických důvodů už v pátek. „Pozdní úvod je možná trochu výhoda, můžeme okouknout všechny čtyři týmy v pátečních zápasech. Nevýhoda naopak je, že po prvním dnu turnaje budeme mít na kontě nula bodů,“ popsal vyškovský nahrávač.

Všichni věří, že bodový zisk se bude navyšovat jak při utkání s domácími, tak pak odpoledne s Hrotovicemi. V neděli pak rozhodne ranní duel s Bojkovicemi a závěrečná bitva se Šumperkem.

Ve prospěch mužstva hovoří jeho silná sestava. Sehranost je značná, neboť stejní členové spolu hrají už několik let. Navíc by kádr měl být naprosto kompletní i díky tomu, že od posledního zápasu uplynul už skoro měsíc. Tento týden se už lehce zapojili do tréninku i rekonvalescenti Kamil Kramář a Martin Kříž.

Do Hlučína odjedou jmenovaní nahrávači Luska a Kramář. Na smeči se chtějí prosadit kromě Kříže i Jan Bednář a Radim Kramář. Útoky protivníků budou bránit blokaři Marek Musil, Vladimír Meleg, Radek Lukáš, Martin Fencl a Pavel Reška. Vše pro úspěch týmů jsou připraveni udělat i univerzál Ivo Julínek a libero Ivan Kusala.

O šancích svého týmu toho ale kapitán příliš prozradit nechtěl. „Je to prostě možnost dva ku pěti. Všech pět týmů je zhruba na stejné úrovni, postoupí dva, které budou mít momentálně nejlepší formu i štěstí,“ myslí si Luska. Tomu nasvědčuje samozřejmě i systém turnaje, neboť jedna porážka již bude zcela jistě znamenat velké problémy.

Vyškovské mužstvo ovšem sází především na dobrou atmosféru uvnitř celku. „Nemíníme se nijak stresovat. Jedeme si užít prodloužený konec sezony a uvidíme, zda to vyjde i na postup,“ vysvětlil Luska.