Odehrávala se tam baráž o druhou ligu a díky skvělým výkonům po celý rok si právo účasti na této akci vybojovali i zástupci Vyškova. Vyškovští volejbalisté tak měli možnost završit výborný soutěžní ročník fantastickým závěrem.

O co všechno ale v Hlučíně jde, si členové týmu příliš nepřipouštěli. „Na turnaj jsme si odjížděli užít prodloužený konec sezony, samozřejmě pokud možno s co nejlepším výsledkem. Otázku, co dál, pokud uspějeme, jsme si vůbec nekladli,“ přiznal kapitán družstva Tomáš Luska.

Vyškov hrál až v sobotu, ale čekal ho ostrý start, domácí Hlučín. Šance uspět tu byla, ale hostům zcela selhala jejich jindy velká zbraň, servis. S tímto problémem se pak potýkali prakticky až do konce turnaje. Domácí hráli přesně, bez chyb a Vyškov se rozehrával jen velmi pomalu. Skore bylo vyrovnané do půlky setů, pak Hlučín vždy soupeře hladce přehrál v poměru 3:0.

Odpolední utkání s celkem Hrotovic, vítězem krajského přeboru Vysočina, bylo již více dramatické, i když Vyškovu to stačilo jen na zisk jedné sady. Hrotovice dominovaly zejména při smečovaném servisu a při hře v poli. To stačilo na výhru 3:1. „Úvodní den se nám nevydařil. Zlobilo nás podání a nemohli jsme hru zpřesnit. Hráli jsme zjevně pod svoje možnosti,“ uznal Luska.

Nezbývalo tak než doufat, že vše se v dobré obrátí v neděli. Ovšem to se nestalo. Úvodní duel proti Bojkovicím byl opět přetěžký. Podobně jako předchozí dva soupeři, i Bojkovice slušně servírovaly, v poli se předháněly v obětavosti a těsně získaly dva sety.

Pak ale svitla Vyškovu naděje. Promíchal sestavu, lépe blokoval a situace se začala obracet. Vyhrál další dvě sady, přičemž v průběhu čtvrtého dějství vedl dokonce už 15:4. I tak ale trvalo dlouho, než Vyškov set ukončil, soupeř se otřepal a v následujícím tie-breaku byl opět přesnější. Třetí vítězství tak znovu patřilo protivníkovi.

V úplně posledním utkání již z hlediska pořadí o nic nešlo. Přesto celek Vyškova nechtěl odjet zcela s prázdnou. Duel se Šumperkem měl dobře rozehraný, ovšem zápas byl nakonec kopií toho předchozího. Tie-break rozhodl ve prospěch Šumperka. Sen o třetí nejvyšší volejbalové soutěži se tak rozplynul. Čtyři utkání a žádná výhra, to je vyškovská bilance. Ovšem nedělní porážky byly těsné.

A co rozhodlo o setrvání vyškovského celku v krajské soutěži? „Rozhodně si myslím, že ostatní družstva se více namotivovala, baráží doslova žila. Navíc byla i více rozehraná z přípravných utkání, zatímco my jsme měli měsíční herní pauzu. Prakticky v žádné herní činnosti jsme neodehráli to, na co máme a s čím jsme uspěli v letošní soutěži krajského přeboru,“ přiblížil příčiny neúspěchu Luska.

Zklamání trochu navýšil i zraněný kotník Radka Lukáše a vykloubené rameno Pavla Rešky. I tak ale hráči můžou být se sezonou spokojeni. Sice nepostupují, ale dokázali vyhrát kvalitní krajský přebor a dobře reprezentovali jméno vyškovského volejbalu.

„Letošní sezona byla zcela jistě mimořádně úspěšná. Počínaje letními turnaji až po titul mistra Jihomoravského kraje, což je po dvou druhých místech konečně průlom. Škoda té nepodařené tečky, snad příští rok,“ dodal vyškovský kapitán.

A jak vlastně celá baráž dopadla? Skvělá divácká atmosféra pomohla k prvnímu místu domácímu Hlučínu. Ten neklopýtl ani v jednom střetnutí a s přehledem si tak zajistil postup. Do druhé ligy tento celek doprovodí mužstvo Hrotovic, které skončilo druhé a o víkendu třetí družstvo Bojkovic. Příští rok se je znovu pokusí napodobit i vyškovští vyslanci.