Celá volejbalová vyškovská veřejnost netrpělivě čekala na sobotu. Ten den totiž přinesl pro místní nesmírně zajímavý duel krajského přeboru mužů. Proti sobě se postavila družstva Vyškova a Dědic.

Dosavadní dosažené výsledky i průběžné umístění v tabulce dávaly tušit, na které straně sítě hledat favorita dvojutkání. Na druhé příčce figurujícímu Vyškovu se totiž hosté neměli podle předpokladů herně vyrovnat. „Brali jsme jen jasnou výhru, nic jiného jsme si nemohli připustit,“ uvedl vedoucí týmu Tomáš Luska.

Na lavičce Dědic ale poraženecká nálada nevládla.„Hrajeme vždy s Vyškovem lépe, vždy je potrápíme,“ řekl dědický Petr Muzikář.

A Dědice nečekaně držely hned od začátku krok s favoritem a v prvním dějství vedly dokonce i 24:21. Pak ale přišel jejich kolaps a Vyškov pětibodovou sérií při podání Fencla získal set pro sebe.

„Tohle byl klíčový okamžik prvního zápasu. Do té doby jsme myslím byli lepším celkem, to se nemělo stát,“ litoval Muzikář.

Přesto se hosté zvedli, když jim druhá sada hlavně díky Murányimu neutekla. Definitivní zlom ale přišel na závěr třetího setu, kdy Vyškov využil dvou nevynucených chyb Dědic a střetnutí už táhl i v dalším průběhu do vítězného konce 3:1.

V odvetě pak aktéři strávili na palubovce více než dvě hodiny. Lepší nástup měli opět hosté a tentokrát jej proměnili i ve vedení na sady. V druhé části hry navíc vedli už 9:1 a začalo se rodit velké překvapení.

Naneštěstí pro hosty se ale zranila opora Dědic Murányi, jehož na smeči vystřídal Jabůrek, a to přispělo ke zvratu. Vyškov toho využil a získal dva sety po sobě.

Dědice ovšem nesložily zbraně, znamenitě se doplňovaly v poli a na řadu tak přišel pátý zkrácený set. A ten se musel líbit všem příchozím divákům. Ačkoli se hraje do patnácti bodů, pravidlo o výhře o dva body bylo tentokrát to hlavní, protože celkové skóre zní 22:20 pro Vyškov. Obě mužstva měla po třech mečbolech.

Hosty tak těšila jejich hra, ale trochu je mrzelo, že odchází bez bodu. „Je nám to líto, předvedli jsme dobrý výkon. Ale musím uznat, že Vyškov je zkušenější a to bylo důležité,“ zhodnotil Muzikář.

Domácí měli z plného bodového zisku smíšené pocity. „My jsem nastoupili na zápas a nešli podle mě výhře vůbec naproti. Dědice byly motivovanější než my. Věřím, že s Murányim by to dopadlo i jinak,“ uzavřel Luska.