Vánoční idylka skončila, mají před sebou rozhodující část soutěže. Mužstvo vyškovských volejbalistů čeká už příští týden první odvetné dvojutkání krajského přeboru. A obhájci vítězství, kteří v létě hráli baráž o postup do druhé ligy, zatím figurují na třetí příčce. O situaci v tabulce i v týmu více prozradil jeho vedoucí a hráč Tomáš Luska.

 

 

Jste na třetím místě, vládne s dosavadním průběhem sezony spokojenost?
Ačkoli se to někomu nemusí zdát, je to v pohodě. Vždycky se lépe útočí zespodu. V podstatě je to tak, jak nám to vyhovuje. Například loni jsme byli na tom stejně nebo hůře, ale pak to vyšlo a celou soutěž jsme vyhráli.

První dvě pozice okupují Holubice a Znojmo. Proč jsou tam, kde jsou? Je to překvapení?
Upřímně, ve vrchní polovině tabulky je spousta týmů srovnatelných s námi a těmto dvěma to zatím vyšlo nejlépe. Každý celek je jiný, každý má nějakou silnou stránku a nějakou slabinu.

Holubice i Znojmo mají dostatečně natrénováno a jejich výhodou oproti nám je širší kádr. Znojmo má podle mě taky poměrně velké štěstí. Ale jsou bezpochyby k poražení.

Jak jste s nimi hráli, dá se přes tyto dva celky tedy přejít?
Ze Znojma jsme dovezli jedno vítězství v poměru tři dva, druhý zápas už tak dobrý nebyl. No a doma s Holubicemi jsme měli velkou smůlu, přišly dvě nejtěsnější porážky. Tahle střetnutí byla každopádně hratelná, škoda.

 

Vím, že je těžké teď odhadovat, ale myslíte, že se o vítězi rozhodne mezi třemi jmenovanými, nebo přibude ještě někdo?
No to fakt není lehké odhadovat, ale z těch dalších asi ještě do pořadí na nejvyšších příčkách může promluvit Tišnov. Naopak si myslím, že se neudrží takhle dobře Znojmo. Tipoval bych to na souboj nás s Holubicemi.

Takže se dá říct, že celkové první místo, tedy obhajoba prvenství, je stále blízko. Souhlasíte s tím?
No to určite, souhlasím. Máme to rozehrané lépe než v loňském roce a tenkrát to vyšlo, tak proč ne letos. Počet našich bodů je nádherný. A jak už jsem zmínil, vždy je lepší útočit, jak se říká, zezadu. Raději někoho přeskočit než muset udržet vedení.

 

 

Pojďme ke kádru mužstva. Kolik máte k dispozici hráčů a přichází nějaké posily či oslabení?
Popravdě tohle by mohl být malý problém. Příchody nejsou žádné a oslabení ano. Radek Lukáš je pracovně v zahraničí a start Jiřího Groška z Olomouce ještě není jistý. Byl tu jen na hostování a jeho prodloužení je zatím v jednání. Máme hlavně málo blokařů, na tomto postu to není ideální, ale určitě se s tím nějak popereme.

 

 

Odvety začínáte s nejslabšími týmy a pak hned přijdou na řadu Holubice. To bude důležitý začátek, mám pravdu?
Ano, začínáme ve Šlapanicích u Brna a pak nás doma čeká Moravská Slávie. To by měli být soupeři na rozehrání, i když myslím si, že třeba ve Šlapanicích to procházka růžovým sadem nebude.

A na Holubice ještě nemyslíme ani trochu. Jdeme jako tým zápas od zápasu. Samozřejmě víme, že tam se bude lámat chleba. Budeme bojovat a nevidím to špatně.