Vyškovští volejbalisté nastoupili v sobotu k prvnímu odvetnému dvojutkání krajského přeboru. V zimní přestávce figurovali na třetím místě tabulky, a tak stále myslí na obhajoba loňského celkového vítězství. Prvním krokem k cíli byly výhry na půdě posledních Šlapanic u Brna.

Vše se ale zkomplikovalo, protože díky zdravotním a pracovním důvodům měl tým k dispozici pouhou šestici volejbalistů. „Říkali jsme si, že to bude soupeř na rozehrání, ale to jsme nevěděli, kolik nás pojede,“ uvedl vedoucí týmu a hráč Tomáš Luska. Tato situace ale nepoznamenala první duel. V něm hosté nedali domácím i tak šanci a dokráčeli k vítězství tři nula na sety. „Šlapanice dělají často hodně chyb, takže jsme je nechali hrát a my se semkli,“ poznamenal Luska.

Druhý souboj už vypadal jinak. Domácí měli převahu a první dvě sady připadly jim. Na Vyškovu tak visela vidina zbytečné ztráty bodů a to jeho hráče probudilo. Ve třetím a čtvrtém dějství kralovali a tak rozhodoval zkrácený set. V něm hosté ukázali svou zkušenost a domů dovezli plný bodový zisk. „Soupeř hrál zpočátku dobře, ale pak zase začal chybovat. Pomohlo i štěstí, vyhrálo se a to je hlavní,“ zhodnotil Luska.