Vyškovští volejbalisté, obhájci loňského vítězství v krajském přeboru, mají za sebou první letošní klopýtnutí. Po dvojnásobné povinné výhře nad posledními Šlapanicemi u Brna z minulého týdne nastoupili proti VK Moravské Slávii Brno a věděli, že je tentokrát nečeká jednoduchý boj.

„Je nás jen šest, s tak nekompletním kádrem jsme snad nikdy nehráli, máme tu i dorostence,“ uvedl vedoucí týmu Tomáš Luska. Přitom první střetnutí začalo pro Vyškov bez náznaků komplikací, když první dva sety patřily jim. Pak se ale situace obrátila a rozhodoval až pátý set. V něm se ale ukázala vyzrálost domácích a ti díky skóre 15:12 vyhráli i celý zápas.

Druhý zápas začal naprosto obráceně. Brňané najednou vládli a získali dvousetový náskok. Ve třetím dějství zvedli Vyškovští hlavu a snížili. Ve čtvrté sadě ovšem už zase měli navrch hosté a odvezli si výhru v poměru 3:1.

„Dostávali jsme třeba i série pěti šesti inkasovaných bodů za sebou, to není zrovna naše nejlepší vysvědčení. Ale vzhledem k počtu hráčů, jakým teď disponujeme, musíme prostě a jednoduše slevit z předchozích cílů. Byli jsme známí tím, že máme pořád stejnou sestavu, a teď hrajeme pořád v jiném složení,“ litoval Luska.