Průběh soutěže samozřejmě může objevit i další uchazeče o prvenství a určitě by se mezi ně měl zařadit i druhý zástupce Vyškovska v soutěži TJ Holubice, který obhajuje stříbrnou pozici. Do soutěže vstoupí na domácí palubovce dvojzápasem proti Tesle Brno. Celé úvodní dějství se odehraje v sobotu.

První soupeř Bučovic Školní sportovní klub Beskydy sídlí ve Frýdku-Místku. Účastí ve třetí nejvyšší soutěži mužů v této sezoně v podstatě dobudoval vlastní strukturu, kde byl dosud hlavním článkem extraligový tým juniorů. K tomuto základu přišla jména, která ve volejbalovém hnutí vzbuzují respekt: nahrávač Michal Provazník, smečař Tomáš Plichta, blokař Zdeněk Ledvoň a zejména hrající trenér a aktuální mistr republiky v plážovém volejbalu blokař Přemysl Kubala. Vše hráči s čerstvými extraligovými zkušenostmi. „Je to velká kvalita a hlavně spousta zkušeností. Pokud vím, chtějí Beskydy soutěž vyhrát a postoupit do první ligy. Pro nás je to tedy velká sportovní výzva, protože i my máme cíle nejvyšší," konstatoval trenér bučovických sokolů Zbyněk Čížek.

Také on do ligy opět přivede velkou hráčskou kvalitu. Odešel sice první nahrávač Tomáš Jambor, ale nahradit by ho měl Ivan Duda z Havířova. Staronovou tváří je vlastní odchovanec libero Radovan Dítě, který hostuje z Volejbalu Brno. Třetí posilou je vyškovský blokař Jakub Doležel. „Já jsem spokojený především s tím, že teď už máme na každý post adekvátní alternativu," zdůraznil Čížek.

Rodák z Bohatých Málkovic Michal Provazník připustil, že pro něj osobně bude zápas výjimečný nejen tím, že jde o duel dvou největších favoritů. „Mamka a děda hrávali volejbal za Bučovice a já se pořád cítím jako Vyškovák. Bučovice sedm let dokazují, že mají kádr na střed extraligy. U nás je tým kvalitou možná srovnatelný, ale pro ně jasně hovoří, že jsou spolu dlouho a jsou tedy více sehraní. Bude to velký boj," ujistil devětatřicetiletý volejbalista, který převážnou část kariéry odehrál v extraligových klubech v Opavě a v Ostravě.

Oba soupeři na sebe v této sezoně narazí už podruhé. Před čtrnácti dny Bučovice Slezany v turnaji Českého poháru porazili 3:2. Čížek tomuto výsledku ale žádný větší význam nepřikládá. „Byl to sice Český pohár, ale oba týmy braly turnaj jako přípravu na ligu. Teď to bude úplně jiný souboj a já budu spokojený, když z Frýdku-Místku přivezeme dvě jakákoliv vítězství," zveřejnil plány kouč Bučovic.

Oba okresní zástupci ve druhé lize jako generálku absolvovali Memoriál Karla Lázničky ve Šlapanicích, kde startovaly čtyři extraligové kluby. Bučovičtí po vítězství nad domácím celkem 2:1 podlehli stejným poměrem pozdějšímu vítězi ČZU Praha a v boji o postup do play off prohráli s rovněž extraligovým Havířovem 0:2, když oba sety prohráli o dva body. V „bratrovražedném" boji o páté místo pak podlehli Holubicím 0:2. „Já jsem s výsledky a hrou spokojený. V turnaji nám pro virové onemocnění chyběli Dubš, Hovorka Vyhnáček a Sekanina, takže jsme museli hodně improvizovat. Přitom moc nechybělo k postupu. Ve výborném utkání s Havířovem se rozhodlo až v koncovkách. Teď je pro nás důležité, aby se všichni marodi dali do soboty do pořádku," dodal Čížek.

Klidná sezona

Z kádru TJ Holubice neodešel v létě nikdo, naopak z extraligového Brna se vrátil mladý odchovanec smečař Adam Mrázek a ze Šumperka přišel univezál Svatopluk Kolařík. Také hrající trenér Aleš Šmerda si pochvaluje letní přípravu, přičemž závěrečné vítězství nad Bučovicemi bere s velkým nadhledem. „Jednak oni měli hodně prořídlou sestavu, jednak už to byl takový zápas po dlouhém turnaji a v podstatě ani o moc nešlo. Ale jinak si myslím, že na soutěž jsme připraveni dobře. Na trénincích se nás scházelo hodně, odehráli jsme kvalitní letní turnaje. Kádr se nezměnil, navíc přišli dva kvalitní hráči. Takže nic nám nebrání odehrát další klidnou sezonu," sdělil Šmerda.

Co se myslí pod pojmem klidná sezona, volejbaloví fandové z Holubic i celého Vyškovska dokáží odhadnout. Klub si každoročně dává cíle umístit se do pátého místa a nic na tom nemění ani po loňském stříbru. „Na přední příčky může myslet minimálně pět mužstev. Myslím, že soutěž bude velice kvalitní a my v ní můžeme skončit i druzí, ale také klidně i pátí," vysvětlil hrající kouč.

V úvodním utkání proti Tesle Brno bude Šmerda postrádat jednoho z klíčových hráčů Jána Namešanského.

II. liga – skupina C

1. a 2. kolo:

TJ Holubice – Tesla Brno

(10.00, 14.00)

ŠSK Beskydy – Sokol Bučovice

(11.00, 15.00, ve Frýdku-Místku)

Soupisky

Sokol Bučovice

Filip Auer, Radovan Dítě, Jakub Doležal, Ivo, Dubš, Ivan Duda, Petr Hanzlík, Jindřich Hovorka, Martin Hroch, Pavel Jelínek, Michal Mikula, Petr Nezdařil, Jindřich Pavlík, Jakub Sedalík, Marek Sekanina, Martin Vyhnáček, Tomáš Zajíček. Trenér: Zbyněk Čížek.

TJ Holubice

Zdeněk Balík, Jaroslav Bláha, Petr Handlíř, Tomáš Handlíř, Adam Hejna, Svatopluk Kolařík, Radek Lukáš, Ján Namešanský, Michal Paul, Jan Písařík, Adama Russnák, Martin Sankot, Richar Surman, Aleš Šmerda (hrající trenér).