Láznička, legendární sportovec, mistr světa a vynikající trenér, s volejbalem ve Šlapanicích začínal a v klubu působil až do své smrti před dvěma roky. „Prvenství obhajují Bučovice, letos to však budou mít těžké. Přijedou k nám totiž extraligové týmy z Brna, Havířova, Starého Města a ČZÚ Praha, což svědčí o rostoucí prestiži soutěže," řekl předseda šlapanického klubu Zdeněk Kadlc.

Trenér Bučovic Zbyněk Čížek extraligové soupeře respektuje, ale malý cíl si dávat nechce. „Obhájit první místo se nám asi nepodaří, ale já budu spokojený jen s postupem do semifinále. Tedy, když ve skupině dostaneme pod sebe alespoň jednoho ze dvou extraligistů," odvážně plánuje Čížek, byť to pro jeho tým bude vlastně první vážná prověrka v rámci letní přípravy v hale. „Ale zároveň i generálka na soutěž, která začneme 29. září v Drásově. Takže vedle dobrého výsledku budu chtít i kvalitní herní projev," upozornil kouč a manažer Bučovic.

Ten do Šlapanic přiveze kompletní tým, který se utká s Havířovem a Brnem a v okresním derby s Holubicemi.

Lázničkova memoriálu se kromě Bučovic tedy účastní i druhý zástupce Vyškovska ve druhé lize. TJ Holubice budou dokonce hrát ve stejné skupině. Šlapanické cíle jarního nejúspěšnějšího týmu druhé ligy jsou ovšem mnohem skromnější než bučovické. „V létě se nám dost změnil kádr, takže vlastně budeme hledat nějakou optimální sestavu. O výsledcích si iluze nedělám, ale zahrát si v tak kvalitní konkurenci rozhodně nebude na škodu," řekl trenér Arnošt Šmerda.