V derby s Teslou měli sokoli dva sety plně pod kontrolou. Od třetího, který vyhráli Brňané, se hrála vyrovnaná partie a „prodlouženou“ koncovku čtvrté sady lépe zvládli domácí. Druhé utkání bylo opakem, režírovali je Slezané s výjimkou první a třetí sady. „Je to trochu paradox. S Beskydy jsme výborně servírovali a celkově hráli líp než s Teslou, ale nestačilo to. V současné době jsme narazili na asi nejlepší tým první ligy. Mají suverénně nejlepšího nahrávače a smečaře v soutěži, což jsou naši někdejší hráči Tomáš Jambor a Marek Mečiar,“ upozornil trenér Bučovic Zbyněk Čížek.

Možný obrat v utkání s Beskydy třetí sada jen naznačila. Bučovice ji nakonec prohráli těsně 25:27. Kouč týmu odpor svých svěřenců ocenil, ale nemyslí si, že by případný zisk setu nějak zásadně ovlivnil další průběh utkání. „Jistě, získali bychom cenný bod, ale spíš by to byl malý zázrak, a možná by byl i nezasloužený. Beskydy byly první mančaft, který nás na servisu vyloženě přehrál a zahnal nás do úzkých. Podal koncentrovaný a až playofový výkon,“ chválil soupeře bučovický trenér a manažer.

I. liga mužůSokol Bučovice - Tesla Brno 3:1 (21, 21, -21, 27)
Sokol Bučovice – ŠSK Beskydy 1:3 (22, -15, -25, -18)
Bučovice: Fučík, Neubauer, Katona, Vašut, Mlčůch, Přikryl - Nezdařil.

V pátek a v sobotu čekají jeho tým další dvě jihomoravská derby. Tentokrát se stejným soupeřem, v pátek nastoupí ve Starém Městě a v sobotu je přivítají doma. Stejný je i předzápasový plán uhrát tři body.

Po pátečním utkání se první liga přehoupne do své druhé poloviny. „Staré Město je farma extraligového Zlína, a tak se dá čekat, že v pátek bude mít k dispozici čtyři až pět áčkařů ze Zlína. Takže nás nečeká nic jednoduchého, mužstvo doma pravidelně boduje. Naším cílem je získat tři body. Pokud po víkendu budeme mít dvacet bodů, to znamená vyhrát jedno utkání se Starým Městem, tak budeme s první polovinou soutěže spokojení. My jsme chtěli bodově odskočit od devátého místa, což se nám po derby s Teslou podařilo. Teď chceme náskok udržet,“ naznačil Čížek.

Obě utkání Bučovice odehrály prakticky v základní sestavě. S Teslou dostali trochu větší prostor střídající Dítě a Paták, s Beskydy se na hřiště na krátký úsek dostal Jelínek.