Bučovičtí budou v první lize obhajovat vítězství v základní části, po které byla předloňská soutěž ukončena. Loni se nehrálo vůbec. Ostravané jsou nováčkem, ale v kádru mají několik zkušených hráčů, jako Jakuba Balona či Jakuba Štefka, kteří si zahráli extraligu. Jejich síla byla znát zejména v prvním setu, který po boji vyhráli 31:29. Hosté sázeli na kvalitní smečovaný servis a vedení se přelévalo na obě strany. Po třech nevyužitých setbolech domácích hosté uhráli koncovku.

Příprava:
TJ Sokol Bučovice
- UK Slavia OU Ostrava 3:1
Sestava Bučovic: Červinka, Masař, Neubauer, Mrázek, Dítě, Kop, Unzeitig, Perry, Minda, Kristian, libera Herman, Kovařík.

Domácí trenérské duo Zbyněk Čížek, Jaroslav Vlk zkoušelo dva nové hráče. Syna reprezentačního trenéra smečaře Martina Kopa a libero Michaela Kovaříka. Ve druhé sadě domácí zpřesnili hru, velmi jisté zákroky v poli předváděl smečař Martin Kop a koncovka tentokrát vyzněla lépe pro ně. Obě strany prostřídali všechny hráče a Bučovičtí dotáhli zápas do vítězství v poměru 3:1.

„Hrál se velmi svižný volejbal. Oba týmy bojovaly s velkým nasazením a já musím pochválit i skvělou diváckou kulisu. Na našich dvou nových posilách je vidět, že mají extraligovou kvalitu a budeme se snažit je v příštím týdnu zaregistrovat, jak pro pohár, tak pro první ligu. Čeká nás hodně zápasů v rychlém sledu a proto chceme mít kádr zdvojený na všech postech,“ uvedl Jaroslav Vlk.

Utkání 2. kola Českého poháru s extraligovou Fatrou Zlín sokoli sehrají doma ve středu 13. října od 19.00 hodin. Postoupí vítěz. Ve vlastní hale rozehrají i nový ročník druhé nejvyšší české soutěže. V pátek 15.října přivítají tradičního soupeře VK Staré Město.