Domácí tým navázal na vítězství v prvním utkání 3:0. Podobný byl dokonce i průběh, když si sokoli opět dovolili krátký herní výpadek. Zatímco pětibodové manko ve třetím setu prvního duelu dokázali otočit ve svůj prospěch, druhý set v odvetě ztratili. „Začali jsme dobře a dali jsme příležitost i mladým hráčům. První set jsme jasně vyhráli. Druhý se zlomil za stavu 19:19. Hostům se povedlo eso, my jsme jim k tomu nabídli pár chyb a oni je využili. Naštěstí jsme se rychle vrátili k preciznímu výkonu a v dalších dvou sadách jsme zase byli jasně lepší,“ hodnotil utkání trenér sokolů Zbyněk Čížek.

Ten v základní šestce nahradil Přikryla Auerem a v průběhu „točil“ i ostatní hráče. Hostující kouč Petr Juda udělal v sestavě dvě změny. Na postu univerzála nastoupil Maňas a místo Kučery hrál Pavlovský. Oba před před dvěma roky oblékali bučovický dres. V průběhu utkání pak jasně nejlepšího meziříčského hráče prvního utkání Stanislava, jemuž se v odvetě moc nedařilo, nahradil Žaba. „Naším jasně nejlepším hráčem prvního zápasu byl Neubauer, ve druhém jednoznačně Katona s více než osmdesátiprocentní úspěšností útoku,“ chválil Čížek.

Série se hraje na tři vítězná utkání a v pátek a v sobotu bude pokračovat ve Velkém Meziříčí. Bučovice, které jsou nováčkem soutěže, tak mají šanci přivézt z Vysočiny kýžený postup do semifinále. Pokud se jim to nepodaří, hrála by se rozhodující partie opět v Bučovicích, a to v sobotu 16. února. „Ve Velkém Meziříčí je dost specifická malá hala, takže výhoda domácí prostředí bude jasná. Ale my si věříme a chceme ukončit sérii u nich. A nejraději už v pátek,“ zdůraznil kouč Bučovic.

Sokol Bučovice – Spartak Velké Meziříčí 3:1

Sety: 25:18, 22:25, 25:16, 25:18. Stav série: 2:0.

Bučovice: Auer, Vašut, Katona, Fučík, Neubauer, Nezdařil (L) - Jelínek, Paták, Šimko, Duda, Mlčůch, Dítě, Tezzele, Přikryl. Trenér: Zbyněk Čížek.