Do semifinále bučovičtí sokoli vstoupili jako vítěz základní části. Roli favorita ovšem smazalo výrazné posílení jejich soupeře, záložního týmu Volejbalu Brno. Ukázalo se být rozhodujícím faktorem. „Kdyby dnes hrál Hrazdíra za nás, tak jsme vyhráli my,“ zřejmě trefil hřebík přesně na hlavičku jeden z domácích diváků při odchodu z odvetného utkání.

Tento všeobecný názor sportovně připustil i kouč Brňanů. „Bez posil bychom tu asi dvakrát nevyhráli. Věřil bych si možná v jednu výhru, tady v tom druhém utkání, kdy domácím už trochu docházely síly. Ano hlavně Hrazdíra dnes odehrál výborný zápas. A přidal se Luboš Staněk, který se nám lepší, on toho zatím moc neodehrál. To bylo pro utkání klíčové,“ sdělil Ondřej Marek.

Průběh obou zápasů se dal tak trochu očekávat. První byl vyrovnanější. I zkušení hosté si museli nejprve osahat „rozměry“ bučovické haly a dost možná zvykat si i sami na sebe. V tomto složení hráli tak ostrý zápas vlastně poprvé. „V prvním utkání jsme vsadili na to, že budeme mít víc sil. Byl to zápas, jak na houpačce. Kterému družstvu se dařil servis, tak vyhrávalo sety. My jsme bohužel vyhráli ty sudé a ty liché prohráli. V pátém setu pak oni udělali šňůru na servisu, což bylo rozhodující. V odvetě už bylo vidět, že nám už nezbývalo tolik sil. Byli lepší na servisu a hlavně excelentní výkon podal Hrazdíra. To byl opravdu rozdílový hráč utkání,“ zhodnotil oba souboje trenér sokolů Zbyněk Čížek.

„Byli jsme lepším týmem a zaslouženě si odvážíme dvě vítězství, i když jsme si to v obou zápasech vždycky něčím zkomplikovali. V prvním utkání hráli domácí velice dobře. Dnes už jim trochu docházely síly, i když to trenér řešil správně protáčením sestavy. Dnes jsme měli trochu problém zvyknout si a jiný herní styl, když na hřiště přišel nahrávač Duda,“ komentoval dvojzápas Marek.

Série hraná na tři vítězství z pěti možných zápasů bude pokračovat v pátek a v případě vítězství Bučovic i v sobotu v tradiční brněnské hale v Kounicově ulici. Zbyněk Čížek vyslovil přání zahrát si v Brně dvakrát a posílením soupeře už se nechtěl zabývat. „Nemá smysl zabývat se tím, jak by se všechno vyvíjelo nebýt jejich posílení. Prostě oni hráče mají, a tak je doplnili. Jedou jsou si za svým posláním vyhrát pro někoho extraligu. Systém jim to umožňuje, na kdyby se nehraje. My se musíme se dobře připravit a uvidíme, na co to bude stačit. Rozhodně si myslím, že u nás se po oba dva dny hrál vynikající extraligový volejbal. Chceme to zopakovat i v Brně,“ zdůraznil kouč sokolů.

„Nečekám v Brně nic snadného. Ale my jsme favorit. Nezříkáme se této role a budeme chtít sérii ukončit už v pátek, protože máme své cíle i v extralize,“ dodal Marek.

I. liga semifinále

Sokol Bučovice – Volejbal Brno B 2:3
(17:25, 25:20, 12:25, 25:14, 10:15)

Sokol Bučovice – Volejbal Brno B 1:3
(20:25, 18:25, 25:23, 20:25)
Stav Série: 0:2.

Bučovice: Přikryl, Neubauer, Mlčúch, Fučík, Dítě, Katona – Nezdařil – Duda, Tezzele, Vašut, Paták, Auer, Šimko, Spěvák. Trenér: Zbyněk Čížek.

Brno: Boula, Staněk, Hrazdíra, Pospíchal, Licek, Chevalier – Lžičař – Daňhel, Minda. Trenér: Ondřej Marek.

Třetí zápas: Brno – Bučovice, pátek 1. 3. (19.30), případný čtvrtý zápas: sobota (11.00), SH Kounicova ul.

Druhé semifinále: Beskydy – MFF Praha 3:0, 3:0. Stav série: 2:0.