Na palubovce Tatranu budou bučovičtí sokoli hrát dnes, ale první novoroční smeče pod vysokou sítí zaduní i v dalších halách, přičemž ze zástupců Vyškovska se doma představí pouze Sokol Dědice.

Bučovice sice jako obvykle vyhrály podzimní část, ale tentokrát v ní ztratily body se soupeři, které v minulých ročnících válcovaly. K někdejší suverenitě se ve druhé polovině chtějí vrátit, což koneckonců naznačily už dvě hladké výhry v posledním dvoukole loňského roku v Drásově. „Připouštím, že to pro nás je opravdu jakýsi test před Palkovicemi a nic jiného než dvě tříbodová vítězství si nepřipouštíme. Na druhé straně ale Tatran nesmíme podcenit. Výrazně se zlepšil s příchodem bývalého extraligového nahrávače Pavla Holčíka," netajil vítězné cíle trenér Bučovic Zbyněk Čížek. Ten sice bude postrádat zkušeného Martina Hrocha, kterého váží trenérské povinnosti v ženském extraligovém Králově Poli, ale měl by mít k dispozici všech ostatních dvanáct hráčů.

Holubicím patří po podzimu skvělé druhé místo, takže jejich cíle pro druhou část soutěže jsou nasnadě. „Chceme potvrdit umístění z první poloviny soutěže a spokojení budeme se třetí, případně i čtvrtou příčkou. Druhé místo by bylo opravdu taková nadstavba," potvrdil hrající trenér Aleš Šmerda. Jeho tým by v Ostravě proti báňským vysokoškolákům měl být kompletní. Vzhledem k tabulkovým pozicím i podzimním výsledkům patří i v tomto duelu role favorita hostům.

V krajském přeboru I. třídy hrají zástupci okresního města o postup i záchranu. Vyškovští ztrácejí na vedoucí brněnskou Lokomotivu-Ingstav pouhé tři body. Právě na její palubovce otevřou „jarní" boje a výsledek tohoto dvojzápasu už může být klíčový. „Vyvinulo se to opravdu zajímavě a my jsme stále v úzkém kontaktu s první příčkou. Zápas může skončit jakkoliv, bude to loterie. V přestávce jsme moc netrénovali a nemyslím si, že soupeř na tom byl líp. Nejsme tedy rozehraní a úspěšnější asi bude ten, kdo se chytí dřív," myslí si hrající vedoucí vyškovského týmu Tomáš Luska.

Vykročit k záchraně

Pouhé dva body mají na kontě sokolové z Dědic, ale boj o záchranu rozhodně nevzdávají. „Není důvod. Myslím si, že herně i fyzicky nejsme horší než mužstva z dolní poloviny tabulky, ale zaostáváme ve volejbalovém myšlení. Je to o hlavách, musíme ve hře víc přemýšlet," zdůraznil kapitán mužstva Libor Trpík.

Dědičtí ve své sokolovně přivítají mužstvo Tišnova, které hraje v klidném středu tabulky. „Je to tedy hratelný soupeř. Na druhé straně oni hrají úplně v pohodě. Na podzim porazili všechny soupeře, které porazit potřebovali. My se musíme pokusit vyhrát oba zápasy," dodal kapitán dědických sokolů.

II. liga

Sobota 11. ledna, 10.00 a 14.00 hodin

Tatran Litovel – Sokol Bučovice (v první polovině soutěže 0:3, 1:3)

VŠB Ostrava – TJ Holubice (0:3, 1:3)

Krajský přebor

Sobota 11. ledna 10.00 a 13.00 hodin

Lokomotiva-Ingstav Brno – Volejbal Vyškov (3:2, 1:3)

Sokol Dědice – VK Tišnov (0:3, 0:3)