Loni panovala v Bučovicích veliká euforie, mnozí fanoušci už viděli svůj tým ve druhém kole, ale přišla třísetová sprcha. Letos se hrálo už o postup do třetího kola a byla to pravá volejbalová bitva. „Loni nám ta motivace spíš uškodila, k zápasu proti Kladnu jsme přistoupili úplně jinak. Se sebevědomím ano, ale i s pokorou, a jsem hrozně rád, že diváci viděli úplně něco jiného," radoval se po vítězném zápase manažer a trenér bučovických sokolů Zbyněk Čížek.

Nabitá bučovická sportovní hala především viděla vynikající výkony obou týmů, přičemž ten domácí byl prakticky pořád o krůček vpředu. Na favorizovaného soupeře vletěl bez viditelného respektu a výborný úvod nezastavily ani dva oddechové časy, které si vzal hostující trenér Milan Fortuník. Domácí vedli 11:6.

Fortuník se na to velmi sportovně nechtěl vymlouvat, ale hostům dělala viditelné potíže malá bučovická tělocvična s nižším stropem. „Ta tělocvična je přece jenom jiná, než na co jsou zvyklí. Nesžili se s ní, zatímco domácí kluci to tady mají samozřejmě v rukách a hlavách. Toto je ale jen jeden aspekt zápasu. Ten druhý a hlavní je, že Bučovice udělaly podstatně méně chyb než Kladno," všiml si uznávaný brněnský trenér Zdeněk Václavík.

Hosté sice ztrátu dokázali smazat, dokonce otočili na 12:13 a 14:17, ale síly jim pak chyběly pro koncovku. Šňůrou pěti bodů si Bučovičtí vzali vedení zpět a mazácky je udrželi do cíle. „Byl to skvělý zápas, od začátku sportovně vyhecovaný a ta atmosféra tady byla úplně neskutečná. Diváci nás doslova hnali dopředu. A od druhého setu už jsem začal i věřit, že můžeme vyhrát," řekl výborně hrající domácí smečař Radim Bulko.

Ve 2. kole Českého poháru porazili volejbalisté Sokola Bučovice extraligový AOV Kladno 3:1.

Druhý set byl jediným ze čtyř, který nerozhodla koncovka. Domácí utekli až na 18:10 a 19:11 a to už je i pro extraligový celek pořádné manko. Ale jako by se hosté už spíš soustředili na třetí sadu. Ta měla naprosto vyrovnaný průběh. Týmy se postupně vystřídaly ve vedení a do koncovky si přinesli dvoubodový náskok Čížkovi svěřenci (22:20). Jenže právě v této pasáži přišly pro tento zápas hodně výjimečné individuální chyby domácích hráčů a těsnou výhru si tentokrát připsali hosté.

Čtvrtá sada byla pravým volejbalovým dramatem. Bučovice si v celém průběhu udržovaly malý náskok. Až do stavu 21:19. Pak to bylo 22:23, aby po dvou domácích bodech měli sokoli první mečbol. Nepovedl se a potom ani ten druhý. Naštěstí pro domácí pak pořekadlo do třetice všeho dobrého naplnil jeden z nejlepších mužů zápasu Petr Nezdařil. Není divu, že po utkání zářil štěstím. „Je to neuvěřitelné, ale dali jsme do zápasu doslova všechno. A šlo nám trošku naproti i to sportovní štěstíčko. Paráda, všichni jsme si užili krásný zápas. V Bučovicích se v takové atmosféře určitě nehrálo nikdy, ani loni proti Havířovu to takové nebylo. Zahrál jsem si skvěle, já jsem maximálně šťastnej," radoval se jediný „čistý" bučovický odchovanec v týmu.

Korunoval tak určitě zasloužené vítězství domácích. „Bučovice dělaly mnohem méně chyb, hlavně v prvních dvou setech. Měly o třídu lepšího nahrávače, tedy Ivana Dudu. Perfektní práci odvedl Bence, myslím, že mu ulétl snad jen jeden balon. Takže přihrávku měly suverénně lepší. A Kladno? Mělo tam i hráče, kteří by se pravděpodobně prosadili v nějakém jiném prostředí, ale rozhodně ne tady. Zde dělali chyby a to rozhodlo," potvrdil nestranný pozorovatel Václavík.

Na řadě je Aero

Zkušený šestatřicetiletý Ivan Duda netajil, že ho zápas stál hodně sil. „Jsem spokojený i unavený. Pro diváky to byl velmi atraktivní zápas a možná skutečně na hranici extraligové úrovně. Nebylo tam moc nevynucených chyb, obě družstva hrála na maximum. Letos jsme i v přípravě hráli s extraligovými kluby, dokonce si myslím, že s nimi máme relativně dobrou úspěšnost," potvrdil i Duda, že vítězství druholigového celku nad extratřídou není náhoda.

Koneckonců to Bučovičtí budou moci dokázat ve třetím kole. Na své palubovce 3. prosince přivítají mnohonásobného mistra republiky Aero Odolena Voda.

Český pohár – 2. kolo

Sokol Bučovice – AOV Kladno 3:1

Sety: 26:24, 25:17, 23:25, 26:24.

Bučovice: Sedalík, Duda, Bulko, Nezdařil, Bence, Jelínek, Vyhnáček, Hanák, Hovorka, Zajíček.

Kladno: Seifert, Lenc, Sadílek, Bouza, Kullo, Syrůček, Kozík, Nesvačil, Bartůněk, Trojan.