V Drásově se hrál už dvaadvacátý ročník. Osm týmů se nejprve utkalo ve dvou základních skupinách s následným postupem dvou nejlepších mužstev do play-off. Bučovičtí, na jejichž střídačce se poprvé objevil známý slovenský kouč Jaroslav Vlk, prošli celým turnajem bez zaváhání.

Volejbal - turnaj v Drásově

Finále:
Sokol Bučovice
– TJ Holubice 2:0

Sestava Bučovic: Červinka, Masař, Neubauer, Mrázek, Dítě , Hrtus, Mlčuch, Sankot, Nezdařil, Herman, Perry. Trenéři: Zbyněk Čížek, Jaroslav Vlk

„Kaučink jsem měl na starosti já, Jaro Vlk spíše pozoroval nové posily. Celý turnaj na smeči spolehlivě odehrál Adam Mrázek a naznačil, že bude platným hráčem zejména v útoku. Na liberu se vedle zkušeného Petra Nezdařila představil nadějný Jan Herman. I ten nás nezklamal. Služby nahrávače Adama Rosenbauma tentokráte ještě využila Příbram, která skončila druhá na turnaji v Chlumci nad Cidlinou,“ sdělil manažer a trenér sokolů Zbyněk Čížek.

Mrázek přichází do Bučovic z Holubic, Herman z Kojetína. Nejlepším smečařem turnaje byl zvolen bučovický Marek Perry, nejlepším nahrávačem jeho spoluhráč David Masař. Nejvšestranějším hráčem se stal Jan Muroň z Holubic.

Turnajem vstoupili Bučovičtí prakticky do druhé, hlavní fáze letní přípravy. V té první hráči trénovali individuálně a účastnili se soutěží, včetně plážového volejbalu, podle vlastního výběru. Za týden se účastník druhé nejvyšší české soutěže představí na turnaji v Kojetíně, po týdnu pak následuje turnaj v Bojkovicích. V hale poprvé nastoupí 29. srpna ve Starém Městě. Praktickým zahájením mistrovské sezony bude turnaj Českého poháru 26. a 27. září.