Oba celky si po dvanácti odehraných utkáních právě probíhající sezony stojí v tabulce každý na jiném konci. Dědičtí momentálně okupují předposlední devátou příčku s celkovým počtem šestnácti bodů. Doposud se jim podařilo získat čtyři výhry a utržili úhrnem osm proher. „Nijak speciálně se na soupeře nechystáme, průběžně trénujeme pořád. Vyškovské volejbalisty samozřejmě známe a víme, co od nich můžeme čekat. V poslední době se nám moc nedařilo, poslední zápasy jsme prohrávali,“ uvedl jeden z dědických hráčů Petr Muzikář. Sokol utržil porážku v několika posledních duelech, ať už to bylo s Komárovem či Tišnovem.

Muzikář dále ocenil také vysokou úroveň protihráčových herních činností, zejména vyškovského útočníka Martina Kříže. Na druhou stranu by dědickým volejbalistům mohla pomoci výhoda domácí tělocvičny a fakt, že v minulosti proti Vyškovu podávali dobré výkony.

Znalost soupeře potvrzuje i druhá strana. „Soupeře známe, hrají v soutěži dva, tři roky, takže se nesetkáváme poprvé. Zatím to vypadá, že my nastoupíme v plné sestavě,“ avizoval před zápasem vyškovský hráč a vedoucí týmu Tomáš Luska.

Vyškovští si budou hlídat hlavně soupeřova útočníka Zoltána Muranyiho, kterého se vynasnaží pokrýt. Jsou si vědomi zejména jeho útočné síly.
Hostující mužstvo si v současné době stojí velmi dobře. Uhnízdilo se na špici tabulky a vede skupinu s třiadvaceti body. Zatím Vyškované podlehli jen jednou. Jejich výherní konto čítá momentálně jedenáct vítězství. To poslední si připsali ve vzájemném střetu se Znojmem, se kterým změřili síly ve sportovní hale Za Parkem.

Jestli si připíší další výhru, ukáže sobotní dvojutkání. První střet odpíská rozhodčí v dědické tělocvičně v deset hodin dopoledne, start druhého duelu se uskuteční ve třináct hodin.

Následující týden čeká Vyškov v patnáctém a šestnáctém kole další okresní soupeř TJ Sokol Bučovice B, kterému se v nové sezoně zatím příliš nedaří. V současné době se pohybuje na celkovém posledním desátém místě krajské soutěže. V dalším derby se tak střetne první mužstvo s posledním.

DISKUTUJTE DOLE POD ČLÁNKEM