V rámci krajského přeboru mužů šlo o zápas dvou celků stále ještě namočených v sestupové hře. Dědice z ní ovšem v sobotu v domácí hale udělaly pořádný krok ven, protože hostům nepovolily ani set. „Hráli jsme dobře jako tým, předvedli jsme nátlakovou hru, zápas jsme měli celou dobu pod kontrolou. Konečně se uzdravil jak Radim Kramář, tak i já. Mohli jsme se tak naplno zapojit do tréninkového procesu a vrátit se k ověřené sestavě na jednotlivých postech,“ okomentoval týmový vedoucí Zoltán Murányi. Po nečekané dvojnásobné porážce v Letovicích z předchozího týdne tak průběžně šestí Sokoli tak nadále bojují o střed tabulky, přičemž a jejich ambicích hodně napoví dvojzápas na palubovce Židenic.

Juniorky drží třetí místo

Předklášteří – S vědomím povinnosti vyhrát, chtějí-li si udržet kontakt se špicí tabulky, nastoupili volejbalové juniorky Vyškova v Předklášteří v dalším dvoukole finálové části krajského přeboru.

Tato skutečnost je ale spíš motivovala, než by na nich leželo psychické břemeno. Začaly ve velké stylu a domácím v první setu povolily jen dvanáct bodů. Jenže přišlo nezdravé sebeuspokojení a rázem bylo skóre setů naopak. Domácí hráčky vycítily šanci a hlavně bojovností oba sety těsně vyhrály. Naštěstí pro hosty začala na síti úřadovat nejlepší hráčka na hřišti Andrea Koutníková , kterou domácí nestačily blokovat a vývoj zápasu se vrátil do podoby prvního setu.

Ve druhé zápase sáhl trenér Vyškova Josef Řezníček k riskantní variantě s Dianou Holzerovou a místě libera. Přeházená sestava prohrála první set, ale pak díky zlepšenému příjmu i hře v poli dotáhla zápas k hladkému vítězství. Kladné hodnocení trenéra slyšely kromě již jmenovaných i Pitáková a Harásková.

„Risk byl v tom, že při zranění některé ze zbývajících šesti hráček by utkání skončilo kontumačně. Právě vzhledem k tomu, že jsme odjeli v sedmi lidech, lze obě vystoupení označit za velmi úspěšná,“ pochválil Řezníček.

Krajský přebor I – finálová skupina:

Sokol Předklášteří – Volejbal Vyškov 2:3 (-12, 24, 23, –15, –13), 1:3 (20, –22, –17, –16)

Sestava: Bílková, Harásková, Michalíková, Koutníková, Pospíšilová, Pitáková, Holzerová.

Tabulka:
Újezd u Br. 6 5 1 17:5 11
KP Brno 6 4 2 14:11 10
Vyškov 6 3 3 10:14 9
Břeclav 6 2 4 12:12 8
Strážnbice 6 2 4 9:14 8
Předkláštěří 6 2 4 10:16 8
Příští kolo:
Vyškov – Jiskra Strážnice, sobota 18. 2., 10.00 hod, ZŠ Nádražní.