Na antukových kurtech krásného areálu u koupaliště U Libuše se sešlo osmnáct družstev. Osm v turnaji první kategorie a desítka ve dvojce, což byla mužstva krajských a okresních soutěží.

Základní skupiny ligové kategorie vyhrály favorizované Bučovice a Holubice. Oba se pak také potkaly ve vyrovnaném posledním zápase finálové skupiny. Holubičtí výhrou obhájili loňské prvenství, když tehdy za sebou nechali český extraligový Zlín a Myjavu, která hraje slovenskou nejvyšší soutěž.

O pohár Lulče
55. ročník – výsledky:
I. kategorie - finálová skupina: 1. Holubice, 2. Bučovice, 3. Drásov, 4. Koktejloví komáři.
Rozhodující zápas: Holubice - Bučovice 25:22, 24:26, 15:12. Sestavy – Holubice: Pisařík, Jan Muroň, Haník, Hovorka, Namešanský, Kolář, Russnák, Bláha, Lukšíček, Hejna. Bučovice: Červinka, Rosenbaum, Handlíř, Perry, Dítě, Minda, Přikryl, Kristian, Ondřej Muroň, Nezdařil, Herman.
Dále startovaly: Šlapanice, Kojetín, Volejbal Brno – junioři, Bukvíci team.
II. kategorie – finálová skupina: 1. Junioři Kojetín, 2. Směska team, 3. Vyškov, 4. Kadeti Kojetín.
Dále startovaly: Holubice B, Luleč, Šlapanice B, Pozořice, Bílovec, Vomovice.

„Kluci hráli opravdu dobře. A to vlastně tady bylo jejich první setkání v letní přípravě. Trénujeme sice už měsíc, ale jen jednou týdně a velice volně. Prostě kdo si přijde zahrát. Od Lulče ale už začne pravidelná část. V sobotu pak budeme startovat na antukovém turnaji v Drásově, kam jezdíme už čtyřicet let. Proto jsme nevzali pozvánku na velký a mnohem silněji obsazený turnaj v Kojetíně. Potom 28. srpna budeme sami pořádat velký turnaj, který bude, podobně jako tady v Lulči, rozdělený na ligovou a krajskou skupinu,“ informoval manažer a trenér Holubic Arnošt Šmerda.

Ten očekává, že pro nový ročník druhé ligy se kádr mužstva hodně změní. Odešli čtyři stabilní hráči a zatím mužstvo nedoplnil nikdo.

„Chtěli jsme jednoho juniora z Volejbalu Brno, ale zatím se nic nedohodlo. Takže počítáme s tím, že šanci dostanou tři naši odchovanci z vlastní juniorky,“ dodal Šmerda.

Bučovičtí sokoli se do Lulče vrátili po třech letech. Účastí ve finále prakticky splnili svůj cíl, protože přijeli bez více stálých opor.

„V základní skupině jsme hladce vyhráli všechna tři utkání a do finálové se nám započítávala výhra 2:0 s Drásovem. Na ni jsme navázali rovněž jistou výhrou na kombinovaným týmem Koktejlových komárů 2:0. Finále mělo výbornou úroveň a v tiebreaku rozhodly přece jen trochu větší zkušenosti Holubáků. I pro nás to byl první turnaj letní přípravy a určitě splnil svůj účel. Všichni si zahráli dobře a uvedly se posily, smečař Tadeáš Handlíř, univerzál Patrik Minda, a také na výpomoc blokař Ondřej Muroň z Beskyd. Příští týden budeme startovat v Kojetíně, kam jsou přihlášené i české, slovenské a polské extraligové kluby. Zatímco Luleč byla takovým zpestřením přípravy pohodovým rozehráním se, v Kojetíně nám už půjde i výkon a výsledky,“ sdělil manažer a trenér sokolů Zbyněk Čížek.