Tradiční turnaj v Drásově, hraný letos už potřetí jako Memoriál Josefa Mrkose, měl podobné obsazení jaké zmíněné předchozí dva. Druholigový punc má kromě Bučovic a Holubic i domácí Sokol a Tesla Brna. Z Brna přijela dvě složená, ale velmi silná mužstva. Extraligový Volejbal poslal směs juniorů a béčka, tým Chudák pes tvořili extraligoví a prvoligoví „old boys".

Osm týmů se nejprve utkalo ve dvou čtyřčlenných skupinách. Holubičtí svoji skupinu vyhráli, Bučovice postoupily z druhého místa. Vzájemný souboj v semifinále rozehráli lépe bučovičtí svěřenci trenéra Zbyňka Čížka, ale postupem času měli navrch Holubice a po vyhraném tiebreaku šly do finále. „Stále nejsme kompletní, ale tyto turnaje pro nás mají vyloženě přípravný charakter. Výsledky nejsou až tak podstatné. Víc mě mrzí, že naše výkony byly hodně nevyrovnané," komentoval konečné třetí místo Čížek.

I Holubice přijely prakticky s torzem mužstva. Manažer Arnošt Šmerda měl k dispozici sedmičku: Balík, Pisařík, Russňák, Mrázek, P. Handlíř, Bláha a Sankot. „Kluci hráli opravdu dobře a byli jsme blízko celkovému vítězství. Ve finále s Drásovem jsme vyhráli první set a ve druhém jsme vedli 23:20. To je náskok, který se většinou podaří dotáhnout, nám se to bohužel nepodařilo a pak jsme těsně prohráli i tiebreak. Ale celkově můžeme být velice spokojení. S druhým místem i předvedenou hrou," chválil Šmerda starší, zastupující v roli trenéra svého syna Aleše.

Závěrečné výsledky:

Semifinále: Holubice – Bučovice 2:1, Drásov – Volejbal Brno 2:0.

O 3. místo: Bučovice – Volejbal Brno 2:1.

Finále: Drásov – Holubice 2:1.