Bučovicím k potvrzení druhé příčky v nadstavbové skupině o 1. - 6. místo stačí vítězství v posledním kole nad posledními Českými Budějovicemi. Velkomeziříčští měli vítězství ve skupině o 7. - 14. místo v kapse už po minulém týdnu.

Vlastně až do víkendu měl teoretickou naději na účast mezi elitní osmičkou i druhý zástupce Vyškovska v domácí druhé nejvyšší soutěži TJ Holubice. Nižší skupina měla na programu dvoukolo a stopku Holubicím vystavila domácí prohra se studenty z MFF Praha. Přitom tenhle zápas měl být snadnější než souboj v Praze s ČZU, který Holubice jasně vyhrály.

I. liga mužů
Skupina o 7. - 14. místo:
ČZU Praha – Holubice 0:3
(-22, -23, -22)
Sestava: Bláha, Gergeľ, Koukal, Lukšíček, Masař, Mrázek, Muroň, Namešanský, Písařík,. Trenér: Aleš Šmerda.
Holubice – MFF Praha 1:3
(16, -20, -14, -26)
Sestava: Bláha, Koukal, Lukšíček, Masař, Mrázek, Muroň, Namešanský, Písařík.
8. Lvi Praha B 13 4 1 0 8 19:28 14
Poslední kolo: Lvi Praha B – Holubice, pátek 26. 1. (18.00), SH Lužiny, Praha-Stodůlky, Bellušova ul.

„Ano, podle tabulky se dalo čekat, že bychom spíše měli mít problémy v Praze a doma hladce přehrát MFF. Jenže už v Praze nám chyběli zranění Pavel Kolář a Adam Rusňák, ale tam to prostě nebylo na výkonu znát. Kluci tam zahráli výborně. Bohužel doma nám vypadl ze sestavy libero Frederik Gergeľ a brzo se zranil Jaroslav Bláha, takže to bylo citelné oslabení už o čtyři borce, které už tým nezvládl. Hra se nám prostě postupně rozpadla a konec jsme už odehráli opravdu špatně,“ vysvětlil rozdílné výkony a výsledky manažer klubu Arnošt Šmerda.

S Bláhou v sestavě Holubice celkem hladce vyhráli první set a navázali tak na výkon z Prahy. Ve druhém setu ještě vedli 10:6, když pro zranění odstoupil Bláha. Hru mužstva to poznamenalo až překvapivě hodně. Možná, že zvrat mohl přijít ještě ve čtvrté sadě, ale v ní byli v koncovce šťastnější pražští studenti a set vyhráli 28:26.

První dvě mužstva z této skupiny – Spartak Velké Meziříčí a VK Brno – tak doplní čtvrtfinálovou osmičku, zbývající šestka utvoří skupinu o záchranu. Bude v ní hrát každý s každým doma a venku, takže i na Holubice čeká deset zápasů. Bez ohledu na páteční zápas posledního kola dlouhodobé části do ní vstoupí z první pozice.

„Teď pojedeme odehrát poslední zápas v Praze se Lvi B a pak se budeme pokračovat ve skupině o udržení. Všechny body se budou započítávat, takže na tom budeme celkem dobře a myslím si, že máme kvalitu na to, abychom se v klidu zachránili. Dokonce je možná lepší, že jsme nepostoupili, protože jako druhý ve slabší skupině bychom narazili na suverénní Dobřichovice, a to by asi pro nás byl konec sezony. Takto si kluci ještě slušně zahrají dalších dobrých zápasů až do konce března. Pokud se nám vyhnou zranění a budeme pohromadě, tak bychom si mohli udržet i současné postavení. Ale těch zápasů bude ještě opravdu dost a stát se může cokoli,“ naznačil další plány Šmerda starší.