V derby často neplatí nepsaná či „papírová" pravidla a tento zápas klasickým regionálním derby určitě je. „Ale volejbalový pánbůh by nesměl být doma, abychom vyhráli. Zbyněk Čížek poskládal mimořádně silné mužstvo, kterému neublíží ani absence tří i čtyř klíčových hráčů. Nás naopak každý drobný výpadek citelně oslabí. Základní šestka je sice dost silná, ale nemůžete s ní odehrát celou sezonu. Takže se budeme snažit být Bučovicím důstojným soupeřem, ale o výsledcích si iluze nedělám," odmítal možnost zrodu překvapení zkušený domácí trenér Arnošt Šmerda.

Nicméně to nejlepší, čím v této sezoně disponuje, by pro derby měl mít pohromadě. V týdnu sice netrénovali Sedalík a Paul, ale nebylo to z důvodů zranění. „Nechci to zakřiknout, ale snad po delší době budeme kompletní," přeje si Šmerda.

S absencí více hráčů se Bučovičtí potýkali právě v duelech s Drásovem, proti němuž doma nastoupilo jen osm hráčů. Do Holubic by už Čížek měl mít větší možnost manipulace se sestavou. Lepší se stav marodů Cabana a Mikuly, k dispozici budou Vyhnáček a Auer, kteří chyběli pro pracovní povinnosti, po zranění už začal trénovat Pavlík.

„Rozhodně už bych nechtěl zažít to, co s Drásovem. Mám hlášenu jen jednu omluvu. Martin Hroch si zvyšuje trenérskou kvalifikaci a bude na zkouškách v Olomouci. S tím se určitě vyrovnáme. V Holubicích předem nic vyhraného nemáme. Oni mají dobrý tým a určitě budou v derby makat nadoraz, určitě nic nepustí. Navíc hráči se velmi dobře znají, takže se ani nemáme čím překvapit. Myslím, že to budou dobrá utkání, a také před tradičně výbornou diváckou kulisou," soudí kouč bučovických sokolů Čížek.

Sledovaný Nezdařil

Atmosféru derby určitě umocní i sportovní hecování mezi kamarády v obou táborech, a asi i z ochozů. Tentokrát pravděpodobně bude směřovat k hlavně k jednomu hráči. Petr Nezdařil je sice Bučovák, ale v minulých třech sezonách působil právě v Holubicích. Před touto se vrátil domů a kolem přestupu bylo trochu rušno.

„Nabídku vrátit se jsem od Zbyňka měl už delší dobu. Přijal jsem ji, protože v Holubicích tehdy nebyla jasná situace s kádrem i se soutěží. Možná je dobré, že se naše první vzájemné zápasy hrály v Bučovicích. Teď už přece jen nějaké emoce upadly, dost se změnilo i holubické mužstvo, takže neočekávám, že by mě někdo osočoval. Se štengrováním od Holubáků ale počítám, to k derby určitě patří. I proto se tam docela těším a určitě to pro mě budou emočně výjimečná utkání, než s jinými soupeři. Věřím, že to budou dobré zápasy a že je vyhrajeme. Máme sice dostatečný náskok, ale zbytečně ztrácet body rozhodně nechceme," věří Nezdařil.

Podzimní vzájemná utkání na bučovické palubovce vyzněla hodně hladce pro domácí tým. Vyhrál dvakrát 3:0 a skóre jednotlivých sad (21, 23, 19 a 21, 20, 11) je poměrně výmluvné. Jenže tehdy Holubice teprve skládaly tým, který pak později prokázal kvalitu a přezimoval na třetí příčce tabulky. I proto by sobotní odvety měly přece jen přinést vyrovnanější souboj.

II. liga

21., 22. kolo:

TJ Holubice – Sokol Bučovice

Sobota 19. ledna, 10.00 a 14.00 hodin

Tabulka:

Bučovice 20 19 1 59:5 58

Holubice 20 11 9 37:33 31