Zatímco Tesla tak uhájila svoji prvoligovou příslušnost, vítěz moravské C skupiny druhé ligy se práva postupu vzdal ve prospěch vysokoškoláků z MFF Praha.

Holubičtí přijeli do Hronova jen s osmi hráči. Kvalita jejich širšího kádru je ale natolik velká, že roli favorita splnili bez problémů. „Nám to teď hraje dobře, mužstvo má obrovskou sílu a je ve formě. Ale nebylo to až tak snadné, jak napovídá výsledek. Zejména v prvním setu se hrála vyrovnaná partie. Místní fandové i funkcionáři říkali, že domácí sehráli životní zápas. Den před tím s Teslou Brno kazili podání, ve druhém setu až třináct servisů, s námi se jim zázračně dařilo smečované podání. Byl to opravdu nádherný zápas v krásné hale a ve výborné kulise kolem dvou set diváků,“ popsal poslední utkání sezony manažer Holubic Arnošt Šmerda.

Tabulka baráže:
1. Holubice 4 3 0 1 0 11:4 10
2. Tesla Brno 4 2 1 0 1 10:5 8
3. Hronov 4 0 0 0 4 0:12 0

Již na zpáteční cestě se hráči a vedení rozhodli zůstat ve druhé lize. „Důvody zůstávají stejné, jako je po léta měly Bučovice. Herní systém soutěže. Ověřili jsme si to i v Hronově. Odjížděli jsme tam v jednu hodinu odpoledne, hrálo se v šest hodin, a přijeli jsme po půlnoci. A první liga se navíc hraje ve dvou dnech. Jiné by to bylo, kdyby svaz rozdělil soutěž na dvě skupiny, jako je to u žen. Tam bychom šli hned, máme mužstvo, které by určitě hrálo o špici. A myslím, že zájem hrát takovou soutěž by mělo víc mančaftů. Určitě by byla kvalitní, navíc by se hrálo víc derby zápasů. Bohužel stále to není průchodné, i když návrhy na úpravu I. ligy byly na stole už několikrát,“ vysvětlil Šmerda důvody, proč se TJ Holubice postupu do druhé nejvyšší české soutěže vzdala.

Tým má za sebou skutečně skvělý rok. Ve druhé lize všechna svá utkání vyhrál. Ze 36 plných 35 s tříbodovým ziskem. „Byl to téměř neskutečný ročník, to se nestává, ale za tu práci to bylo takové ocenění či zadostiučinění. Máme opravdu vynikající mužstvo. Prakticky bez slabin a s výborným Pavlem Kolářem. Já nechci nějak zvýrazňovat jednotlivce, výsledek je zásluha celého kolektivu, ale Pavel je ten typ hráče, člověka, který, když se nedaří, dovede vzít zodpovědnost na sebe. Nebylo to mnohokrát, ale dvakrát třikrát jsme i my měli slabší okamžiky, kdy to pak hlavně on zvedal,“ zdůraznil Šmerda.

Tým má nyní volno, na prvním tréninku v rámci letní přípravy se hráči sejdou začátkem června. Na 22. června se připravují oslavy 90. výroční založení volejbalu v Holubicích. Různé turnaje - mládež, veteráni, příchozí - a akce budou probíhat celý den a vrcholem bude utkaní s extraligovým Volejbalem Brno.

Hronov - Holubice 0:3
Sety: 25:27, 19:25,15:25, sestava: Pisařík, Kolář, Muroň, Namešanský, Mrázek, Lukáš, Rusnák, Hejna.
Hronov - Tesla Brno 0:3 (18:25, 21:25, 22:25).