Na palubovku třetích Holubic přijel čtvrtý Drásov a neskrýval odhodlání smazat jednobodové manko. Jenže v obou utkáních stačil s domácími držet krok jen v úvodních dvou setech. „Myslím, že Holubice nebyly nějak herně lepší, ale my jsme totálně vyhořeli na jediném postu, a to libera. Proto jsme nedostali první balon k síti nahrávačům, nemohli jsme útočit. To ovlivnilo celý zápas," posteskl si po dopoledním utkání drásovský trenér Pavel Dvořák.

Při rychlém průběhu prvního zápasu se obvykle soupeři dohodnou a odvetu odehrají dřív, než je oficiálních čtrnáct hodin. Drásovský kouč tentokrát pauzu zkrátit nechtěl, zřejmě s vírou, že svůj tým dá zejména psychicky dohromady. Moc se mu to nepovedlo. Druhý zápas se hrál téměř jako podle kopíráku. „Jsem hodně spokojený, hráli jsme výborný volejbal," zestručnil hodnocení dopoledního utkání domácí trenér Aleš Šmerda a po odvetě mohl ještě spokojeněji přidat.

„Hráli jsme ještě líp. Je trošku škoda zbytečně ztraceného druhého setu, ale to nic neznamená. Před mistrákem jsme měli jen dva tréninky a jsem velice mile překvapený, jak nám to šlo. Je to zásluha perfektního přístupu všech hráčů," chválil trenér Holubic.

Ty Drásovu utekly už na rozdíl sedmi bodů, ale Šmerda si nemyslí, že by bylo o bronzu rozhodnuto. „Jistě, pokud bychom dál hrávali kompletní a všichni hráči by byli zdraví, byla by velká naděje třetí místo uhrát. Ale soutěž je ještě velice dlouhá a ve sportu se může stát cokoliv. V každém případě mohu ujistit, že jsme úplně v pohodě," dodal Šmerda.

Bučovičtí sokoli by rádi obhájili loňské vítězství v soutěži a po sobotě se skutečně na chvíli na první místo vrátili. S Hlučínem neměli moc práce a víceméně šlo spíš o to, dobře se rozehrát na nadcházející zápasy ve Frýdku-Místku s největším a jediným konkurentem Školským sportovním klubem Beskydy, který přezimoval v čele tabulky.

Trenér Zbyněk Čížek si navíc mohl v ostrém zápase otestovat novou posilu, ze Střelic přišel blokař Marek Šimko. „V úvodu bylo vidět, že oba týmy ještě nejsou úplně rozehrané. Hlučín vsadil na mladou sestavu a trenér Kvapil tentokrát koučoval pouze z lavičky. My jsme kromě Šimka nasadili od úvodu na smeč mladého odchovance Radovana Dítě, který brzo odhodil trému a byl platným hráčem. V útoku se dařilo smečaři Bulkovi a blokaři Hanzlíkovi. Hlučín kromě pár dobrých útoků Kuchaře neměl hráče, který by tým táhl," řekl Čížek k prvnímu utkání, které trvalo pouhých 67 minut.

Odveta byla jen o čtyři minuty delší. Domácí sestava zůstala stejná, jen nahrávky se ujal zkušený Tomáš Zajíček. Bučovičtí dobře kombinovali, dařilo se jim na servisu a bloku a druhé vítězství 3:0 je už posunulo před Beskydy.

Ty sice měly volno, ale v předehrávaném utkání v neděli zvítězily 3:0 a 3:1 v Polance nad Odrou a do vedení se vrátily. „V dalším kole zajíždíme na jejich palubovku a toto utkání zřejmě rozhodne o vítězi druhé ligy. Beskydy mají silný tým, a teď ještě získaly dalšího bývalého extraligového hráče Tomáše Jambora, který působil i u nás," poznamenal Čížek.

II. liga

Holubice – Drásov 3:1 (22, –24, 15, 20), 3:1 (23, –21, 19, 21)

Sestava: Bláha, Balík, Handlíř, Hejna, Namešanský, Lukáš, Sankot, Pisařík, Russnák, Hovorka.

Bučovice – Hlučín 3:0 (18, 11, 20), 3:0 (18, 14, 15)

Sestava: Bulko, Bence, Duda, Dítě, Hanzlík, Hanák, Šimko, Zajíček, Doležel, Nezdařil, Auer.

Příští kolo: Beskydy–Bučovice, sobota 16. 1. (9.00 a 13.00), Hlučín–Holubice, sobota 16. 1. (10.00 a 14.00).