„Nebyla to tak jednoduchá vítězství, jak napovídají výsledky. Zejména první zápas měl zásluhou obou týmů vynikající úroveň. Morávka dala dohromady velmi kvalitní mužstvo. Byli jsme až překvapení, jak dobře hráli. Jsou to samí vysocí kluci a nejlepší byl Bulko, který před časem působil v Bučovicích a před tím i v extralize. Větší problémy jsme měli vždycky ve druhých setech. V prvním utkání jsme jej dokonce prohráli. Závěr ale už byl plně v naší režii. Vypadalo to, že hostům trochu i docházely fyzické síly,“ hodnotil vítězný vstup manažer a trenér mužstva Arnošt Šmerda.

Holubice hrály v sestavě: Muroň, Namešanský, Mrázek, Rusňák, Lukáš, Kolář, Pisařík, Gerža, Merta.

Holubičtí obhajují loňský druholigový titul, když soutěž vyhráli se ztrátou jediného bodu. Šmerda soudí, že letos je čekají kvalitnější soupeři. „Hodně napoví už druhé kolo. V sobotu jedeme do Ostravy, která sestavila velice silný tým a netají se přáním za každou cenu postoupit. My jsme stejní, ale máme pokud se nic nestane, dobrý mančaft. Takže tyto tři kluby, tedy i Morávka, obsadí první tři místa, v jakém pořadí, to si teď ještě netroufám říct,“ jen holubický šéf naznačil přání soutěž opět vyhrát.

První vrcholem sezony bude pro jeho klub utkání druhého kola Českého poháru. Ve čtvrtek 31. října Holubičtí ve své hale přivítají extraligový Black Volley Beskydy.