Už před prvním sobotním podáním zápasu druhé ligy volejbalistů bylo jasné, že desítky příchozích fanoušků neuvidí ideální výkony. Oběma totiž chybělo několik tradičních opor kvůli zraněním či jiných důvodům. O něco hůře na tom nakonec v tomto ohledu byli Holubičtí. „Naše hrozná situace se před několika dny ještě zhoršila, s hnisavým palcem nemohl hrát ani Boháček, takže kromě jiného jsou oba blokaři na hřišti proti Vyškovu dorostenci. Nejsou tam pak zkušenosti, přichází víc chyb,“ stěžoval si hostující trenér Arnošt Šmerda.

Na druhé straně Vyškovští měli také potíže na různých postech, nastoupit nemohli Meleg, Chládek nebo Fencl. Radost jim udělala jen přítomnost Martina Kříže, který dlouhodobě laboroval s operovaným ramenem. „Pět měsíců jsem nic nedělal, trénuji s klukama naplno asi tři týdny. Teď mě trochu z té zátěže zlobí záda, to je jasné, pauza musí být poznat. Ale mám pocit, že už je to ve fázi, kdy se to lepší a rameno drží úplně. Věřím, že do dalších zápasů už budu úplně v pohodě,“ vysvětlil situaci.

Hosté začali vlažně

Spolu s týmovými kamarády dopoledne rivalovi z Holubic moc šancí nedali. Ve druhém setu dokonce dovolili soupeři jen jedenáct bodů. „První dva byly od nás ještě dobré, neudělali jsme moc chyb a Holubice naopak docela dost. Nasadily mladíky a bylo to znát. Ve třetím setu se to už ale změnilo, začala nám chybět taková ta potřebná lehkost. Nebylo to až tak pohledné, spíš bojovné, ale to se od celků bez některých hráčů a ze spodku tabulky asi dalo čekat,“ řekl šéf Vyškova Tomáš Luska. Jeho parta ve třetím dějství vyhrála o čtyři míče.

Hodinu po poledni začal odveta tam, kde skončil první duel. Nebo spíš pro hosty ještě lépe, připsali si první sadu a v průběhu druhé vyhrávali až o čtyři body. „Zlepšili se na příjmu, vystřídali libera Nezdařila, na přihrávce byl lepší a my byli slabší na podání. Bušili do nás a my měli problémy v obraně. Překvapili mě, ani trochu se nevzdávali, pořád hráli naplno,“ chválil hosty domácí lodivod Čestmír Luska.

Přestože se Vyškovští probrali, druhou sadu otočili a po bitvě dokázali vyhrát i tu třetí, hrál se tiebreak. Čtvrtý set totiž připadl hostům v napínavé koncovce 27:25. Rozuzlení do patnácti bodů pak přeci jen vyznělo pro domácí barvy v poměru 15:12.

Za porážku si ovšem Holubičtí mohou tak trochu sami, ve zkráceném setu zkazili čtyři podání a další bod si vysloužil libero Nezdařil za protesty po sporném míči „Pět bodů jsme jim darovali, to si v tie breaku nemůžeme dovolit, to už jsou síly u konce. Přitom jsme prohráli o tři body, chyba tedy byla v přístupu. Hlavně Nezdařila, nemůže v takové chvíli jít za rozhodčím a hádat se. To my jim to vyhráli. Nebudeme z toho ale dělat závěry, jsem příjemně překvapený, ale mrzí to. A pokud se nám neuzdraví hráči, tak tohle na druhou ligu nestačí,“ konstatoval kouč Šmerda.

Vyškované tedy dvakrát vyhráli a vyhoupli se na šesté místo tabulky. „Po těžkém losu a utkáních s favority jsme čekali na výhry s těma slabšími. Tak jsme se dočkali, i když o chlup,“ uzavřel Tomáš Luska.

A co Bučovice? Zatím neporažený lídr pořadí čekal odpor třetího Drásova, ale ten neměl potřebnou intenzitu. Sokol vyhrál ve čtyřech a odpoledne ve třech setech.

II. liga mužů

Vyškov – Holubice 3:0 (19, 11,21), 3:2 (-18, 19, 22, –25, 12)

Bučovice – Drásov 3:1 (22, –13, 14, 22), 3:0 (15, 20, 17)

Tabulka skupiny C

1. Bučovice 10 0 30:6 20 b.
2. Vyškov 3 7 14:25 13 b.
3. Holubice 2 8 13:27 12 b.