Nejlepší z tria týmů Vyškovska už v klidu doma oslaví celkový triumf, doposud nejhorší naopak bude horko těžko doma stíhat tempu velkého favorita. Třetí zástupce si zřejmě zahraje vyrovnané zápasy a chce věnovat fanouškům vítězství.

Druholigové volejbalové dění skupiny C, v němž má okres trojnásobné zastoupení, právě prožívá předposlední hrací víkend sezony. I když je o všem podstatném jasno, nuda se na palubovkách nečeká.

Nejvyrovnanější dvojutkání se zřejmě bude hrát ve vyškovská hale Za Parkem. Domácí mají na pořadu dne přehrát poslední VSK VŠB-TU Ostrava. Na první pohled žádný problém, ale Vyškovští ví, že to nebude žádná jednoduchá záležitost. „Tady ve druhé lize už nejsou slabá mužstva. Navíc Ostrava má posilu ze silných Palkovic, skvělého Hanáka a ten jim podle posledních výsledků dost pomáhá,“ vysvětlil domácí kouč Čestmír Luska. Přesto se jeho celek myšlenky na dvě vítězství nevzdává, a to nejen kvůli tomu, že ho k tomu deleguje průběžné pořadí celků. „Rozhodně k tomu nepřistoupíme jako rekreanti nebo tak, ale zahrajeme to důstojně. Už kvůli našim fandům, zabojujeme,“ slíbil.

Pokud jde o vyškovskou sestavu, příliš komplikací se nechystá. Tedy až na jednu. Mimo město a tedy i dějiště zápasů bude nahrávač Kramář. Důležitá úloha v souhře tak spadne jen na bedra týmového šéfa Tomáše Lusky. Začíná se v deset hodin.

To Holubičtí budou ve stejnou dobu prožívat jinou zápasovou realitu, plný bodový zisk visí pro ně o dost výš. Přivítají Drásov, který ještě naplno usiluje o konečné druhé místo, a tak úspěch domácích by byl milým překvapením. „Kdyby se podařil jeden zápas, byla by spokojenost. Ale upřímně už nám o to moc nejde, jdeme do toho, abychom si zahráli. Kdybychom dvakrát hladce prohráli, těžkou hlavu z toho mít nebudeme,“ přiblížil holubický přístup k utkáním hrající trenér Aleš Šmerda.

Klidný závěr sezony by v Holubicích rádi využili mimo jiné k tomu, aby pomalu začlenili do svého mužstva i tři dorostence, klubové odchovance. „Upřednostňujeme dlouhodobé hledisko, snažíme se budovat nový tým. Jestli budeme letos sedmí nebo osmí, o to až tak neběží. Myslíme na budoucnost a taky na sport jako zábavu,“ doplnil Šmerda.

Nejklidnější jsou Bučovice. Už nějaký ten týden si užívají pocity z celkového triumfu, který jim nikdo nevezme. Oslavit to doma se svými diváky chtějí právě po dnešním střetu s Olomoucí, jež se pohybuje v nižších patrech tabulky. Je tak pravděpodobné, že šampaňské se otevře i na počest další vítězné soboty. Bučovičtí by měli mít převahu a poslední dvojzápas sezony ve své hale základní školy si chtějí náležitě užít.

Mají stále na kontě jen jedinou porážku, a to paradoxně z úplně prvního kola z Palkovic na začátku října. Po špatném začátku ale odstartovali nevídanou sérii jedenatřiceti výher a stále tedy drží i domácí neporazitelnost.

II. liga, skupina C

Sobota 13. března
33., 34. kolo
10.00 a 14.00
TJ Sokol Bučovice – SK UP Olomouc, Volejbal Vyškov – VSK VŠB–TU Ostrava, TJ Holubice – VS Drásov.

Postavení v tabulce:
1. Bučovice 94:14 63 b.
6. Vyškov 53:71 47
7. Holubice 54:70 45