Ty by v každém případě, a to v maximálním počtu, měly zůstat v Bučovicích. Suverén soutěže hostí průměrný tým Nového Jičína. Pro domácí sokoly tentokrát kromě jasné hráčské kvalitativní převahy hovoří i zvýšená motivace poté, co v minulém kole utrpěli první porážku.

Trenér Zbyněk Čížek netají, že si jeho svěřenci chtějí, jak se říká, zchladit žáhu.

„Ano, nic jiného než dvě vítězství brát nemohu. Sice zase nebudeme kompletní, ale širší kádr má na to, aby chybějí opory nahradil. Navíc Novému Jičínu jakoby docházel dech. Na začátku soutěže porazil Drásov i Litovel, ale minule Vyškovu ani moc nevzdoroval,“ potvrdil vítězné ambice trenér Bučovic Zbyněk Čížek.

Jím zmíněnou absencí je zraněný smečař Vyhnáček a otazník visí i nad startem Pavlíka.

Hodnotu bučovických akcií v tomto utkání zvyšuje právě bilance jejich hostů v minulém kole. Novojičínské na domácí palubovce Vyškov doslova smetl. Nejen, že domácím nepovolil ani set, ale všech šest mělo poměrně hladký průběh s jistou vyškovskou koncovkou.

Na tento výkon chtějí Vyškovští navázat v utkání s Nivnicí. V souboji jde o střed tabulky, přičemž domácí v případě dvojnásobného úspěchu s velkou pravděpodobností vstoupí do její horní poloviny. „Minule náš výkon snad opravdu neměl chybu, konečně jsme zahráli tak, jak si sami představujeme. Teď to tak hladké asi nebude, ale jsme v pohodě a věřím, že vyhrajeme oba zápasy,“ řekl trenér Vyškovanů Čestmír Luska. Podle jeho informací bude tým kompletní.

Holubice v minulém kole statečně bojovaly v Hlučíně, kde uhrály tři sety a ze šesti prohraných byly hned čtyři minimálním rozdílem dvou bodů. Tentokrát ale jen s bojovností asi nevystačí. Hostí druhou Litovel, která se v minulém dvoukole viditelně otřepala z výprasku v Bučovicích.

„V poslední době jsou naše výkony opravdu lepší než výsledky, ale nezvládáme koncovky. Vždyť jsme prohráli pět tiebreaků. A ty klidně mohly skončit opačně. Litovel moc neznám, ale informace jsme si sehnali. Určitě nejsou náhodou na druhé příčce. Je tam kvalita. V naší situaci jde o to, podzim důstojně dohrát a na jaře se pokusit o záchranu. Určitě to není nemožné, navíc připravujeme příchod dvou velmi kvalitních posil,“ naznačil plány pro druhou polovinu soutěže holubický kouč Arnošt Šmerda.

Ten už delší dobu nemůže při určování sestavy moc taktizovat. Hraje, kdo je zdráv, tým doplňuje dorostenci. I zítra mu bude chybět zraněné kvarteto Nezdařil, Boháček, Kovář a Vodička.

Tímto víkendem uzavře druhá liga svůj letošní program, který dospěl do přesné poloviny. Další smeče zaduní na druholigových palubovkách až 14. ledna a Bučovice, Vyškov i Holubice budou hrát opět doma.

2. liga mužů

17. kolo – 18. kolo

Bučovice – Nový Jičín

Vyškov – Nivnice

Holubice – Litovel

Zápasy začínají shodně v 10.00 a 14.00 hodin