Volejbalový krajský přebor první třídy v sobotu pokračuje dalším dvoukolem. Jarní odvety jsou v plném proudu a tentokrát u toho může každý vyškovský fanoušek hry pod vysokou sítí být. Dědičtí i jejich městští kolegové své soupeře přivítají na vlastní palubovce, přijedou popořadě Letovice a MS Brno A. „Ať už je to v tabulce jakkoli, doma chceme vyhrávat," vyhlásil nahrávač Vyškova Tomáš Luska.

Platí to hlavně pro Dědické. Sokoli mají za sebou maratónskou černou sérii, kterou už protrhli, a tak ze sedmého místa chtějí vyzrát i na čtvrté Letovice. „Chtěli bychom je porazit a potvrdit tak zvyšující se formu a takovou herní pohodu. Je to reálné," řekl hrající vedoucí týmu Zoltán Murányi.

Zároveň ale připustil, že přijatelná pro jeho družinu bude i jedna výhra. I kvůli absencí několika hráčů. „Nahrávač Petr Vymazal leží doma s horečkou, Jakub Doležal laboruje s rukou, takže do těch našich původních plánů zasáhlo zdraví," zmínil.

Poloviční úspěšnost by byla málo pro Vyškovské. Třetí celek přeboru prověří šestý VK MS Brno. „Začátek soutěže měli velmi dobrý, získali nějakou mladou posilu z Brna na smeči a nejsou špatní. Dá se s nimi hrát dobrý volejbal," uvedl Luska.

Vedoucí duo je bodově od sobotních domácích daleko, motivace tu přesto je. „Tahle dvojice už je asi nedostižná, ale to nic nemění na tom, že je třeba vyhrát. Snad tím pomůžeme i v tabulce Dědicím," uzavřel.

Krajský přebor - 25., 26. kolo:

Sobota, 10.00 a 13.00 hodin

Sokol Dědice – TSR Letovice, Volejbal Vyškov – Moravská Slavia Brno

Poslední vzájemné zápasy: Letovice – Dědice 3:0, 2:3, Brno – Vyškov 0:3, 2:3.