Vyškovští volejbalisté zajížděli k dalším dvěma zápasům krajského přeboru na brněnskou půdu. Tam je přivítala sedmá TJ Lokomotiva - Ingstav. A hosty nečekala lehká úloha, když potřebovali proti snad nejzkušenějšímu týmu soutěže potvrdit svou třetí příčku. „Lokomotivu tvoří výborní hráči minulosti, třeba i exligoví. Těžko se proti nim prosazuje a teď se jim daří dobře,“ řekl vedoucí týmu hostů Tomáš Luska.

Už úvodní set naznačil, že rozhodujícím faktorem dopoledního duelu budou koncovky setů. Za vyrovnaného stavu 24:24 Vyškov dvakrát zabodoval a vedl. I ve všech dalších dějstvích dokázal vybojovat v té chvíli prohrávající tým minimálně dvaadvacet bodů. Více štěstí a klidu nakonec ukázali Vyškovští a radovali se z výhry 3:1. „Měli jsme sice slabší podání a Brno hrálo prakticky bez chyb, ale zvládli jsme to. Byl to velký souboj,“ okomentoval týmový vedoucí.

Druhé střetnutí už mělo jasnější průběh. Hosté začali dominovat hlavně díky své lepší fyzické kondici. V prvním setu povolili domácím jen sedmnáct bodů a i když další dvě části hry už byly opět více napínavější, na třísetové výhře Vyškova a jeho plném bodovém zisku to nic nezměnilo. „Měli jsme toho plné zuby, ovšem myslím, že soupeř ještě více. Jsme spokojeni, nečekali jsme výsledkově hladká vítězství, ale herně to nebylojednoduché,“ uzavřel Luska. Čtyři kola před koncem přeboru je Vyškov třetí se ztrátou dvou bodů na druhé Znojmo.