Soutěž se již přehoupla přes svou polovinu a Sokol Bučovice stále drží první místo tabulky se sedmačtyřiceti body. Jeho náskok se pomalu, ale jistě zvětšuje. Druhé Palkovice mají tříbodovou ztrátu na lídra. Dnes ovšem čekají Bučovické protihráči ze Střelic. Čtvrté Střelice však dokáží být na svém hřišti velmi nepříjemným sokem.

V první půli soutěže skončil vzájemný duel v Bučovicích výhrou dvakrát 3:0 pro domácí. „U nich to bude jistě těžší, když hráli u nás, tak nebyli kompletní, chyběl jim univerzál Stejskal. Teď budou kompletní a určitě nás budou chtít porazit,“ okomentoval situaci před utkáním kouč bučovického týmu Zbyněk Čížek. Střelice naposledy na domácí půdě dovedly přehrát Drásov. Nyní se chystají na favorita. Bučovický hráč Pavel Jelínek, kterého od utkání s Hošťálkovou trápí problémy se zády, by dle Čížkových slov mohl zkusit hrát. Bučovice si ze Střelic chtějí dovézt dvě vítězství. „Samozřejmě tam chceme uspět, další kola, která nás čekají doma s Olomoucí, naznačí, jestli jsme schopní soutěž vyhrát,“ dodal Čížek.

Výhodu domácí haly mohou tentokrát využít volejbalisté Holubic. K nim totiž přijede páté družstvo tabulky v podobě Drásova. Domácí momentálně okupují osmé místo a mají o dva body méně než soupeř, tedy třiatřicet. Očekávají vyrovnaný souboj. „Myslím, že máme na to vyhrát. Chtěli bychom oba dva zápasy, ale i za jedno utkání budeme rádi.

Ve čtvrtek nás bylo na tréninku hodně, uvidíme, jak to dopadne,“ nechal se slyšet před zápasem jeden z holubických hráčů Radoslav Mikula. Při posledním střetu s Drásovem dovedli Holubičtí jedno vítězství získat. „Vidím to střízlivě na jedna jedna, že každý získá po zápasu. Soupeř má sehranější kádr, protože hrají déle, ale po herní stránce myslím, že jsme na tom stejně. Nám bude chybět velká opora Jindřich Weiss, který má zlomený palec,“ uvedl holubický trenér Arnošt Šmerda.

Výsledky a také to, kdo si připíše další body do průběžného pořadí, však odhalí samotné duely, které odstartují v deset a ve čtrnáct hodin.